امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

۶ میلیارد دلار به ارزش ذخایر معدنی کشور افزوده شد

کد خبر: 3424
زمان انتشار: ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳ قبل از ظهر -
180 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در دهه اخیر که فعالیت‌های اکتشافی توسط ایمیدرو سرعت گرفت، ۶ میلیارد دلار ذخیره برجا در معادن کشور شناسایی شد.

از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «وجیه‌اله جعفری» در مراسم تکریم و معارفه مدیر حراست ایمیدرو افزود: این سازمان در تلاش برای مدیریت نقدینگی ، به سمت توسعه زیرساخت ها و تقویت صنایع پایین‌دستی معدن و صنایع معدنی است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بیان‌داشت: امروزه با توجه به تجاربی که شرکت‌های بزرگ دارند، ایجاد کارخانه‌های جدید تولید محصولات معدنی اقدام پیچیده و دشواری نیست، بلکه فراهم کردن امکاناتی همچون انرژی برق، گاز و آب و همچنین توسعه جاده و خط ریلی اهمیت وافر دارد.

وی ادامه‌داد: سیاست ایمیدرو تسهیل‌گری برای توسعه است و اکنون توسعه زیرساخت‌ها و تقویت صنایع پایین‌دستی برای تولید محصولات کیفی اولویت بالاتری برای کشور دارد.

جعفری با اشاره به برنامه شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی برای سرمایه‌گذاری ۲۷ میلیارد دلاری در این حوزه، گفت: تا افق ۱۴۰۴ این برنامه در دست اجرا است و ایمیدرو برای تسهیل در دستیابی به این هدف، راهبری ایجاد ۱۲هزار مگاوات نیروگاه برق توسط شرکت‌های بزرگ را برعهده گرفته است.

وی ادامه‌داد: اکتشافات انجام شده و ذخایر شناسایی شده در مناطق کم‌برخوردار مرکز و شرق کشور بوده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین بیان‌داشت: این سازمان اقدام‌های خود در جهت شفاف‌سازی را معطوف به اصلاح ساختار و فرایندها کرده است.

جعفری اضافه‌کرد: یکی دیگر از اقدام‌های سال‌های اخیر ایمیدرو در جهت شفاف‌سازی، واگذاری سیستم استخراج و فروش محصولات به بخش خصوصی بوده است به طوری که ضمن کناره گیری دولت از اجرا، به تقویت حضور بخش خصوصی در تولید و توسعه و در عین حال رصد، نظارت و مدیریت از سوی حوزه دولتی پرداخته است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات