امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

یکهزار شغل با احیای واحدهای صنعتی و معدنی راکد در هرمزگان ایجاد شد

کد خبر: 2283
زمان انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۸ قبل از ظهر -
215 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: از سال گذشته تاکنون ۹۵ واحد صنعتی و معدنی درهرمزگان به چرخه فعالیت بازگشته اند که برای بیش از یکهزار نفر دراین استان شغل ایجاد شده است.
خلیل قاسمی روز یکشنبه در گفت وگویی افزود: ۸۱ واحد صنعتی و معدنی راکد استان در سال گذشته فعالیت مجدد خود را آغاز کردند که با احیای آن برای ۹۲۷ نفر اشتغالزایی ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه درسال جدید نیز برای احیای دیگر واحدهای راکد برنامه ریزی هایی انجام شده است و تلاش ما بر این است تا واحدهای بیشتری به چرخه تولید بازگردند، افزود: از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه امسال ۲۴ واحد صنعتی فلزی و غیرفلزی با سرمایه گذاری ۱۴۹ میلیارد و ۵۵۳ میلیون ریال احیا و به چرخه تولید برگشته اند.

وی بیان داشت: در این مدت ۱۲ واحد صنعتی غیرفلزی با اشتغال ۱۲۳ نفر و سرمایه گذاری ۶۵ میلیارد و ۸۴۷ میلیون ریال و ۱۲ واحد غیرفعال صنعتی فلزی با میزان سرمایه گذاری ۸۳ میلیارد و ۶۵۶ میلیون ریال و اشتغال ۶۴ نفر احیا شده اند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به اینکه تعداد ۹ واحد صنعتی نیز به علت فعال نشدن پروانه آن ها باطل شده است، اظهارداشت: همچنین دراین مدت تعداد ۳۲ فقره پروانه صنعتی با نرخ رشد ۷۷ درصدی با سرمایه گذاری ایجاد شده ۳۰ هزار و ۶۹۵ میلیارد ریال صادر شده است.

قاسمی ادامه داد: میزان تولید صنایع غیرفلزی نیز از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه امسال ۶ میلیون و ۵۷۵ هزار و ۶۵۹ هزار تن با نرخ رشد ۹ درصدی نسبت به همسنجی با پارسال بوده است.

وی ادامه داد: با وجود چالش های پیش روی شامل کاهش برق، مشکلات گازرسانی و محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا در تمام موارد یادشده، رشد صورت گرفته است.

این مسوول یادآورشد: بهره برداری از طرح توسعه شرکت پالایش نفت بندرعباس و صدور پروانه بهره برداری با افزایش سرمایه گذاری ۲۸ هزار و ۶۸ میلیارد ریال و اشتغال ۲ هزار و ۵۱۵ نفر و بهره برداری از ۲ کارخانه کنسانتره سنگ آهن پدیده کاوش ایرانیان و تنگ زاغ در راستای تکمیل زنجیره ارزش فولاد از دیگر اقدام های صورت گرفته امسال در حوزه صنایع هرمزگان بوده است.

وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون در بخش صنایع هرمزگان اقدام های دیگری همچون پیگیری و اجرای برنامه های توسعه و تعمیق ساخت داخل، رفع مشکلات و موانع تولید و تامین محصولات مبارزه با کرونا به ویژه تامین اکسیژن طبی مورد نیاز بیمارستان های استان انجام شده است.

قاسمی یادآورشد: پیگیری موضوع فعال سازی بندر شیلاتی گوکسر جاسک به بندر چند منظوره جهت انجام فعالیت تجاری، پیگیری راه اندازی بازارچه ملوانی در مناطق گچین ،هرمز و بندرعباس، پیگیری تخصیص سهمیه ۱۰۰ میلیون دلاری برای پیله وران، پیگیری موضوع اجرای دستورالعمل ورود قاچاق کالا و ارز استان برای سفر شناورهای سنتی زیر۵۰۰ تن و برگزاری میز کشوری میگو از دیگربرنامه های مهم حوزه صنعتی و تجاری سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان درسالجاری است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات