امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

چادرملو نقطه عطف آشتی صنایع بزرگ با صنایع دستی اردکان

کد خبر: 1898
زمان انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۸ قبل از ظهر -
217 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردکان از حمایت مجتمع صنعتی چادرملو از صنایع دستی خبر داد و گفت: به زودی مجتمع صنعتی چادرملو در راستای آموزش‌، بسته‌بندی و فروش هنرصنعت هنرمندان دیار کویری اردکان حمایت‌های اثربخشی را آغاز می‌کند.
«محمود ادیبان» در گفت‌وگویی با بیان این که صنایع‌دستی هر قومی نشات گرفته از آداب و رسوم آن منطقه است، اظهار کرد: صنایع دستی هر قوم شناسنامه و هویت مردمان هنر دوست آن دیار است.

▪️وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی و فرهنگی صنایع دستی بهترین و زیباترین راه برای اشاعه فرهنگ و ارز آوری است، گفت: صادرات محصولات صنایع‌دستی با برند ایرانی به خارج از مرزهای ایران یکی از راه‌های مقابله با این جنگ اقتصادی است.

▪️این مسئول تصریح کرد: این مهم مگر با آشتی صنایع بزرگ و خرد و خانگی که همان صنایع دستی است، تحقق نمی‌یابد.

▪️به گفته وی، مجتمع صنعتی چادرملو در پی یک وظیفه اجتماعی جهت حمایت از مشاغل خرد خانگی و صنایع دستی موجود در شهرستان، با به کارگیری افراد باتجربه و فعال و تحصیل کرده در زمینه بازاریابی به خدمت گرفته و به زودی حمایت‌های اثربخشی را در حوزه صنایع دستی از هنرمندان این عرصه انجام خواهد داد.

▪️ادیبان با بیان این که نگاه مشاور این شرکت حمایت از صنایع دستی است، تصریح کرد: در اولین اقدام، با گردآوری هنرمندان صنایع دستی در تمام رشته‌ها از مشکلات آن‌ها با خبر و توصیه‌هایی در خصوص برندسازی، تولید و فروش ارائه شد.

▪️وی به جلسه روز گذشته این بخش صنعت با همراهی نماینده یکی از شعب بانک‌های استان اشاره کرد و گفت: نماینده این بانک و کارشناس صنایع دستی اداره میراث فرهنگی از چند مجموعه کارگاه صنایع دستی در اردکان بازدید کردند.

▪️این مسئول با اشاره به خبر نوید بخش حمایت از صنایع دستی شهرستان اردکان تصریح کرد: این مجتمع صنعتی از حمایت‌های همه جانبه خود برای شکوفایی صنایع دستی شهرستان اردکان خبر داده است.

▪️ ابراز امیدواری کرد و که دیگر صنایع بزرگ شهرستان نیز در راستای حمایت از این حوزه مهم در بخش میراث فرهنگی توجه بیشتری داشته باشند

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات