امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

نگاهی بر میزان کنسانتره زغالسنگ تولیدی در بهار ۱۴۰۰

کد خبر: 2090
زمان انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲ قبل از ظهر -
268 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : عملکرد ماهانه شرکت‌های زغالسنگ کشور برای دوره ۳ ماهه اول امسال منتشر شد و بر اساس آن میزان کنسانتره زغالسنگ تولید شده در بهار امسال به میزان ۱۲۸ هزار و ۴۷۵ تن بوده است.
بر پایه اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ایمیدرو، شرکت زغالسنگ البرز مرکزی در ۳ ماهه اول امسال توانسته است در زمینه فعالیت های خود ارسال کنسانتره به میزان ۲۹ هزار و ۴۳ تن را انجام دهد. همچنین میزان استخراج صورت گرفته برای این شرکت زغالسنگی در بهار امسال به میزان ۳۹ هزار و ۱۷۸ تن بوده است.

اما در کنار موارد یاد شده مهم ترین بخش کار یعنی تولید کنسانتره زغالسنگ در شرکت زغالسنگ البرز مرکزی نیز به این صورت بوده است که در فروردین ۹ هزار و ۲۲۴ تن، اردیبهشت ۸ هزار و ۲۴۸ تن و در خردادماه نیز ۱۰ هزار و ۱۲۵ تن کنسانتره تولید شده که در مجموع برای ۳ ماهه اول امسال برابر با ۲۷ هزار و ۵۹۷ تن بوده است.

شرکت زغالسنگ طبس نیز به عنوان یکی از اصلیترین تولیدکننده های زغالسنگ در کشور طی بهار ۱۴۰۰ توانسته است در زمینه ارسال کنسانتره رقم ۱۱۳ هزار و ۱۳۶ تن را به ثبت برساند. همچنین در زمینه استخراج نیز عدد ۲۷۳ هزار و ۲۵۷ تن را در کارنامه خود داشته است. اما در بخش تولید کنسانتره، این شرکت توانسته تولید ۱۰۰ هزار و ۸۷۸ تن را رقم بزند. به این صورت که در فروردین ۴۳ هزار و ۷۱۳ تن، اردیبهشت ۲۲ هزار و ۹۳۱ تن و خرداد ماه نیز رقم ۳۴ هزار و ۲۳۴ تن تولید کنسانتره را به ثبت رسانده است.

در مجموع میتوان گفت دو شرکت زغالسنگ البرز مرکزی و زغالسنگ طبس توانسته اند طی بهار امسال ۱۲۸ هزار و ۴۷۵ تن کنسانتره زغالسنگ تولید کنند. همچنین میزان کنسانتره ارسال شده برای مشتریان نیز ۱۴۲ هزار و ۱۷۹ تن بوده و استخراج صورت گرفته نیز رقم ۳۱۲ هزار و ۴۳۵ تن بوده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات