امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

لغو ممنوعیت ثبت مواد معدنی ، ویژه گروههای یک و دو

کد خبر: 704
زمان انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۷ بعد از ظهر -
196 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان : ممنوعیت ثبت مواد معدنی گروه های یک و دو لغو شد.

اسکندری مواد معدنی گروه یک و دو را شامل شن ، ماسه،خاک رس وسنگهای لاشه ساختمانی عنوان کرد و گفت: لغو ممنوعیت با توجه به درخواست متعدد معدن دارن و نیاز منطقه برای انجام طرح های ساخت و ساز صورت گرفت.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت معدن وتجارت استان افزود: ثبت مواد معدنی گروههای یک و دو از سال ۹۸ ممنوع شد و هم اکنون براساس رای شورای عالی معادن کشور ، فعالان بخش معدن می توانند نسبت به ثبت درخواست مواد معدنی (یک و دو ) در سامانه کاداستر اقدام کنند.

وی گفت: مهمترین راهبرد بخش معدن استان فعالسازی معادن راکد است که با توجه به ابلاغیه مقام عالی وزارت در سال گذشته ۱۰ فقره پروانه بهره برداری معدن ، گواهی کشف وپروانه اکتشاف به مزایده گذاشته شد.

اسکندری افزود: مقدمات برگزاری مزایده ۹۰ فقره معدن دیگر انجام شده است که احتمالا اواخر اردیبهشت ماه امسال به صورت سراسری اطلاع رسانی می شود.

معاون سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: همچنین ۳۵۰ محدوده درخواستی بلوکه شده استان اسفندماه سال گذشته در بخش رزرو آزادسازی سامانه کاداستر قرار گرفت اما بدلیل مشکلات فنی به زمان بعد موکول شده است.

وی با اشاره به پیگیریهای انجام شده برای تسریع در آزاد سازی این محدوده ها گفت: آزادسازی این محدوده ها نیزبصورت سراسری اعلام خواهد شد.

اسکندری افزود: درسال گذشته ۲۰ واحد معدنی راکد با اشتغال بالغ بر ۱۵۰ نفر فعال شد وامسال نیز فعالسازی ۱۳ واحد معدنی در برنامه فعالسازی این سازمان قرار دارد.

وی گفت: باتوجه به نامگذاری امسال بعنوان سال تولید ، پشتیبانی ها ومانع زدایی ها انتظار می رود دستگاههای مرتبط با حوزه معدن تعامل بیشتری داشته باشند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات