امروز پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

طرح جامع توسعه پایدار معادن برای نخستین بار در زنجان اجرا می‌شود

کد خبر: 1372
زمان انتشار: ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴ قبل از ظهر -
184 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: ‌‌رییس اداره محیط زیست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برای نخستین بار در کشور طرح جامع توسعه پایدار معادن و شرکت‌های معدنی در این استان اجرایی می‌شود.
محمد حسین فغفوری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به منظور رتبه بندی معادن و صنایع معدنی استان با توجه به شاخص های توسعه پایدار عملیاتی می شود.

وی تصریح کرد: در این راستا در گام اول آموزش های لازم به معدنکاران ارائه می شود، سپس پایش های لازم صورت گرفته و اصلاحات در چارچوب شاخص های تعریف شده انجام می پذیرد.

این مقام مسئول عنوان کرد : در آخرین گام این طرح با بهبود شاخص های زیست محیطی، ایمنی و سرمایه گذاری، استانداردسازی و رتبه بندی معادن با استانداردهای جهانی صورت می گیرد.

رییس اداره محیط زیست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به برگزاری سمیناری در این خصوص در استان افزود:  این همایش با هدف آشنایی و اجرای طرح جامع توسعه پایدار معادن و شرکت های معدنی با حضور بهره برداران معادن و مدیران صنایع معدنی برگزار شد.

وی ادامه داد: این طرح در استان با تشکیل شورایی متشکل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی معدن ایران، ایمیدرو، اداره محیط زیست و شرکت شهرکهای صنعتی پیگیری و عملیاتی می شود.

فغفوری خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح در استان شاهد جذب سرمایه گذاران بزرگ در بخش معدن بوده و با ارتقای تکنولوژی مورد استفاده در معادن و صنایع معدنی بتوانیم بیش از پیش از پتانسیل‌های معدنی استان استفاده کنیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات