امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

ضرورت ایجاد واحدهای فرآوری مواد معدنی در آذربایجان غربی

کد خبر: 2093
زمان انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸ قبل از ظهر -
164 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی برای مردم منطقه از مزایای ایجاد واحدهای فرآوری مواد معدنی است که طی سال های متمادی مورد غفلت قرار گرفته است.
آذربایجان غربی مورد بی توجهی قرار گرفته است.وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مناطق محروم استان به ویژه در شهرستان بوکان می تواند زمینه رونق اقتصادی منطقه را فراهم آورد، تصریح کرد: با توجه به کاهش بارش ها و متاثر شدن بخش کشاوری از این امر، ضرورت دارد بخش صنعت و معدن در کنار بخش کشاورزی استان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ظرفیت های بخش معدنی، تسهیل در امور جذب سرمایه گذار و ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای ورود سرمایه گذاران ضروری است.

حبیب زاده خام فروشی مواد معدنی را یکی از جدی ترین مشکلات پیش روی معادن استان عنوان کرد و گفت: خام فروشی معادن نه تنها ارزش افزوده ای برای استان ندارد بلکه سبب شده تا مواد معدنی به صورت خام از استان خارج و منفعت چندانی بای استان نداشته باشد.

وی با تاکید بر ایجاد واحدهای فرآوری معدنی در استان، اعلام کرد: ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی برای مردم منطقه از مزایای ایجاد واحدهای فرآوری مواد معدنی است که طی سال های متمادی مورد غفلت قرار گرفته است.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی بر رفع موانع و مشکلات پیش روی بخش صنعت استان تاکید کرد و اظهار داشت: رعایت موارد قانونی و بهره گیری از ظرفیت های کشور در راستای رونق بخش صنعت موضوعی است که نباید از آن غافل شد و انتظار می رود سامان صمت بیش از پیش به این مباحث ورود یابد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات