امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

رشد ۲۰ درصدی استخراج مواد معدنی در چهارمحال و بختیاری

کد خبر: 3235
زمان انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰ قبل از ظهر -
226 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: معاون امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری گفت: امسال تاکنون چهار میلیون و ۸۷۴ هزار و ۶۶۴ تن مواد معدنی از معادن چهارمحال و بختیاری استخراج شد که ارزش این تولیدات بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان است.

مهرداد قاسمی دستگردی با اعلام این خبر گفت: این مقدار مواد معدنی از ۱۲۱ معدن فعال با سرمایه گذاری ۷۹۵ میلیارد ریال استان در شهرستان های ۱۰ گانه استخراج شده است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری افزود: سنگ تزئینی، مواد اولیه سیمان، گچ و سنگ لاشه، سیلیس، خاک نسوز ، نمک آبی، سنگ آهک، مخلوط کوهی و مخلوط آبرفتی از مواد در حال استخراج از معادن استان است.

وی تاکید بر اینکه در حال حاضر هزار و ۶۲ نفر در معادن این استان فعالیت می کنند، خاطرنشان کرد: مواد معدنی استخراج شده علاوه بر صنعت ساختمانی در صنایع فولاد، ذوب آهن، آلومینیوم، صنایع نسوز و ساینده ها، تولید گچ، شن و ماسه، صنایع سیمان و تهیه آجرهای شاموتی کاربرد ویژه ای دارند.

قاسمی دستگردی با اشاره به ارسال بخشی ازمواد معدنی برای فرآوری به دیگرمناطق کشور تصریح کرد: بهره گیری از توان بخش خصوصی برای راه اندازی واحد های فرآوری در این استان از جمله اولویت های سرمایه گذاری است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی استان چهارمحال و بختیاری همچنین به صدور دو پروانه بهره برداری جدید معدن در این استان اشاره کرد و افزود: در این مدت سه پروانه اکتشاف ودوگواهی کشف معدن صادر شده است.

وی گفت: تاکنون سه پهنه معدنی دراستان تعریف شده که درحال تکمیل اطلاعات هستندودر این مناطق احتمال قابلیت معادن مس، روی، خاک نسوز، طلا و سرب وجود دارد.

گفتنی است به طور میانگین سالانه حدود ۵ میلیون تن مواد معدنی از معادن فعال این استان استخراج می شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات