امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

توسعه معدنکاری سبز روی میز معدنکاران ایرانی

کد خبر: 3149
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳ قبل از ظهر -
178 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: “معدنکاری سبز” بخشی از اقداماتی بود که شرکت های حاضر در نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۱ ارایه کردند.

 به نقل از (ایمیدرو)، توجه به مسائل زیست محیطی و تعامل معدن و محیط زیست از جمله نکات مورد توجه برخی شرکت های حاضر در دهمین نمایشگاه بین المللی فرصت های سرمایه گذاری بخش معدن و صنایع معدنی بود.

در راستای دستیابی به معدن کاری سبز، توجه به مسائل زیست محیطی به منظور کربن زدایی و بهبود تعامل معدن و محیط زیست از نقاط بارز اقدامات شرکت های صنعتی و معدنی داخلی و خارجی حاضر در ماینکس ۲۰۲۱ بود.

تولید اسید فسفریک با تکنولوژی روز دنیا

آنا هاشم پور، مدیرعامل شرکت مهندسی و امکان سنجی معادن آریانام با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای کربن زدایی در فرآیند تولید اسید فسفریک گفت: این شرکت در حال ساخت کارخانه تولید اسید فسفریک به ظرفیت ۳۶۰ هزارتن است.

وی افزود: استفاده از تکنولوژی روز دنیا و روش های نوین در کارخانه تولید اسید فسفریک برای اولین بار در ایران، تولید کربن و آلودگی در فرآیند تولید این محصول را به صفر می رساند.

تعامل معدن و محیط زیست

همچنین محمد لطفی نژاد، مدیرعامل شرکت گروه معادن سیمرغ آسیا، اعلام کرد: از آنجا که رسالت این شرکت انجام عملیات معدنی با نگاه به مشارکت در مسائل محیط زیستی است، طی سال های اخیر، اقداماتی همچون توسعه باغات زیتون در اراضی متعلق به شرکت، تاسیس مزرعه گیاهان دارویی در جوار معدن تراورتن برند لوشان در مساحتی حدود ۷۰۰۰متر مربع و نیز تاسیس شرکت تعاونی پردیس زیتون رودبار را در کارنامه خود دارد.

تبدیل الکترو فیلتر به بگ هاوس

نماینده شرکت فن آوران لعل صنعت سیمان و معدن (اف ال اسمیت سابق) نیز خاطر نشان کرد: این شرکت با شعار “جهش تولید، آلاینده صفر و محیط زیست پاک تا سال ۲۰۳۰” در نمایشگاه ماینکس ۲۰۲۱ حضور یافته است تا دستاوردهای خود را در این حوزه در اختیار علاقمندان قرار دهد.

تبدیل الکترو فیلتر به بگ هاوس یکی از اقدامات این شرکت در راستای دستیابی به هدف مورد نظر است. از جمله مزایای حاصل از این کار می توان به کاهش مصرف برق و کاهش چشمگیر مصرف آب در برج خنک کننده (در اکثر اوقات در حد صفر) و کاهش گرد و غبار خروجی اشاره کرد.

 

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات