امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

برنامه ریزی برای افزایش سرمایه چادرملو تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال

کد خبر: 1506
زمان انتشار: ۱۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۶:۲۷ قبل از ظهر -
459 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از برنامه ریزی این شرکت برای افزایش سرمایه این شرکت تا ۱۵۰ هزار میلیارد ریال خبر داد.
ناصر تقی زاده در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که با حضور بیش از۸۵ درصد از سهامداران برگزار شد، گفت: در سال ۹۹، افزایش سرمایه شرکت از مبلغ ۴۴ هزار میلیاردریال به مبلغ, ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال ثبت شد.
وی ادامه داد: گزارش توجیهی افزایش سرمایه این شرکت تا مبلغ یاد شده، تهیه و برای، اظهارنظر و تأیید بازرس قانونی شرکت مذکور ارسال شده است.
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به عمده ترین اقدامات سال گذشته این شرکت گفت: افتتاح رسمی نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ۱۰ مگاوات، افتتاح خط سوم انتقال آب خلیج فارس به مجتمع صنعتی اردکان و نیز، تجهیز و بهره برداری از پهنه معدنی آنومالی D19، از جمله این فعالیت ها بود.
وی افزود: راه اندازی فاز ۱ پروژه هات‌شارژ فولادسازی، استفاده مناسب و بهینه مصارف انرژی، اجرای ۷۷ پروژه تحقیقاتی و پژوهشی در بهینه سازی و کاهش مصرف انرژی، اجرای طرح های توسعه ای مختلف در تکمیل زنجیره ارزش افزوده این صنعت و نیز طرح های زیرساختی، بخش دیگری از طرح های انجام شده است.

صرفه جویی ۱۹ میلیون یورویی ناشی از بومی سازی
تقی زاده با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیت ساخت داخلِ لوازم، تجهیزات و قطعات یدکیِ مصرفی تصریح کرد: تا پایان سال ۹۹، بیش از ۲۸ هزار قلم قطعات و لوازم یدکی، از منابعِ داخلی تأمین و جایگزینِ قطعاتِ خارجی شده است.
وی ادامه داد: طی سال گذشته با بومی سازی قطعات، ۱۹ میلیون یورو صرفه جویی ارزی حاصل شد که در مقایسه با رقم صرفه جویی شده سال ۹۸ (۱۱ میلیون و ۶۰۸ هزار یورو)، حدود ۷ میلیون و ۳۹۲ هزاریورو افزایش یافت.

افزایش ۱۶۸ درصدی رشد درآمد
مدیر عامل چادرملو با اشاره به میزان تولیدات این مجتمع در سال ۹۹ گفت: طی سال گذشته، ۱۱میلیون و ۴۶۸ هزار تن کنسانتره سنگ آهـن ،۳۳۹ هزارتن انواع سنگ آهن دانه بندی، ۳میلیون و ۷۳۱ هزار تن گند و یک میلیون و ۶۰۳ هزار تن آهن اسفنجی و نیز یک میلیون و ۲۶ هزار تن شمش فولادی تولید شد.
وی ادامه داد: این میزان تولید، منجر به درآمدزایی حدود ۲۸۱ هزارو ۵۱۴ میلیارد ریالی شرکت شده که نسبت به سال ۹۸ از ۱۶۸ درصد رشد برخوردار بوده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات