امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

امکان واگذاری معادن بدون برگزاری مزایده وجود ندارد

کد خبر: 1569
زمان انتشار: ۱۹ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹ قبل از ظهر -
188 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: آقای حجت اله فیروزی درباره انتشار خبر هایی مبنی بر واگذاری دقیقه ۹۰ معادن خارج از ضوابط قانونی گفت: از آنجا که معادن اموال عمومی و انفال بوده و در اختیار دولت است، امکان واگذاری آن بدون برگزاری مزایده وجود ندارد، از سوی دیگر اگر بدون بررسی اهلیت، صلاحیت و توانایی افراد، معادن واگذار شود، داستان بلاتکلیف بودن ۶ هزار معدن با وجود واگذار شدن آن ها دوباره تکرار می شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: واگذاری معادن بدون برگزاری مزایده، موجب می شود که معادن در اختیار افرادی قرار گیرد که از صلاحیت و توانمندی لازم برخوردار نباشد در نتیجه کشور می تواند از این ظرفیت عظیم بهره مند شود.

وی با بیان اینکه سازوکار اجرای مزایده مشخص است اضافه کرد: پیشنهادات قیمتی و فنی از جمله مواردی است که در مزایده باید مورد توجه قرار گیرد به این معنا که در زمینه فنی رزومه فرد، تیم کارشناسی مورداستفاده و… مبنا قرار می گیرد در واقع قانون تمام این موضوعات را مشخص کرده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس زیر بار واگذاری معادن بدون برگزاری مزایده و اهلیت سنجی متقاضیان نمی رود، تصریح کرد: با طرح سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت تلاش می شود که واگذاری معادن در اتاق شیشه ای صورت گیرد؛ در صورت نیاز مجموعه های نظارتی نیز باید به موضوع ورود کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: روش کنونی که برای واگذاری معادن در نظر گرفته شده خلاف رویه بوده و علمی نیست، واگذاری معادن خارج از ضوابط قانونی و براساس اولویت ثبت نام منطقی نیست و کمیسیون صنایع و معادن به این موضوع ورود می کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات