امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

افزایش ۱۳.۵ دلاری سنگ آهن و کنسانتره در حالیکه بازار آتی نزولی بود!

کد خبر: 2565
زمان انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲ قبل از ظهر -
231 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : علیرغم بازگشت فعالان تجاری از تعطیلات عمومی طولانی مدت در چین، معاملات آتی در جلسه معاملاتی صبح امروز با کاهش جزئی روبرو شد.
معاملات آتی بورس کالای دالیان DCE برای تحویل در ژانویه در جلسه معاملاتی صبح امروز با ۰.۳۱ درصد یا ۲ یوان (۳۱ سنت) افت روزانه به ۶۴۲.۵ یوان در هر تن (۹۹.۳۵ دلار) رسید.

با این حال معاملات آتی میلگرد در طول جلسه معاملاتی صبح امروز با ۰.۴۹ درصد یا ۲۷ یوان (۴.۱۸ دلار) رشد ۵۵۲۲ یوان در هر تن (۸۵۳.۸۹ دلار) رسید.

با وجود چشم اندازهای متفاوت بازار و کاهش شدید تولیدات اعمال شده در استان Jiangsu، انتظار می رود قیمت های مقاطع طویل فولادی در دوره ۲۲ تا ۲۴ سپتامبر تقویت شود.

با این حال برخی فعالان تجاری انتظار دارند با توجه به پایین بودن میزان موجودی انبارهای تجاری میلگرد که تقریباً دو ماه این کاهش ادامه یافته، افزایش قیمت داشته باشیم در حالی که تولید میلگرد نیز برای دومین هفته متوالی تا اواسط سپتامبر به ۳.۰۷ میلیون تن کاهش یافته است.

با این وجود برخی دیگر از فعالان تجاری انتظار بعضی افزایش ها را برای محموله های فاین عیار بالا به دلیل عرضه محدود دارند زیرا واله برزیل شاهد برخی مشکلات مربوط به سیستم شمالی خود است که بر عرضه محموله های فاین Carajas تأثیر گذاشته است.

علاوه بر این شنیده شده که کارخانه ها استفاده از کک را به دلیل قیمت بالا کاهش داده اند و ممکن است استفاده از محموله های فاین عیار بالا را افزایش دهند. بدین ترتیب انتظار می رود تقاضا برای محموله های لامپ با توجه به کنترل شدیدتر آلودگی در پی آماده شدن پکن برای المپیک زمستانی سال آینده، افزایش یابد.

در همین حال براساس داده های گمرک چین، واردات سنگ آهن چین برای اولین بار پس از پنج ماه از ماه مارس با ۱۰.۱۵ درصد افزایش ماهانه به ۹۷.۴۹ میلیون تن رسیده است.

حجم بالای واردات ناشی از بهبود حمل دریایی از تولیدکنندگان استرالیایی و برزیلی است چراکه آنها کمتر تحت تأثیر مشکلات مربوط به آب و هوا قرار گرفته اند و تولید خود را افزایش داده اند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات