امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

رکوردزنی فروش شرکت مس در سال جاری

کد خبر: 507
زمان انتشار: ۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶ قبل از ظهر -
168 بازدید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: طی نه‌ماهه نخست سال جاری با فروش حدود ۲۸ هزار میلیارد تومانی، رکورد تاریخ صنعت مس در حوزه فروش را زدیم و در مجموع در همه زمینه‌های تولید و توسعه‌ شرکت مس از ابتدای سال جاری شرایط صعودی داشته است.

 دکتر اردشیر سعدمحمدی در حاشیه بازدید مهندس وجیه‌الله جعفری رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو از مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه امروز از چند طرح توسعه‌ای از نزدیک بازدید شد، به طرح‌های شرکت مس اشاره و عنوان کرد: عملیات احداث کارخانه تغلیظ معدن مس دره‌زار فعال‌شده و سال آینده ۱۵۰ هزار تن کنسانتره تولید خواهد کرد و در این معدن نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: در منطقه رفسنجان پروژه‌های جدیدی خواهیم داشت، در سرچشمه فاز ۳ کارخانه تغلیظ با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن برنامه‌ریزی‌شده و ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آن انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: پروژه‌ فلوتاسیون سرباره با هدف تولید  ۷۰ هزار تن کنسانتره از سرباره‌های ذوب که ۵۰ سال با عیار ۴ درصد روی زمین بود سال آینده  با سودآوری بالا افتتاح خواهد شد. همچنین سال آینده پروژه درآلو نیز افتتاح می‌شود.

سعدمحمدی از قطعی شدن پروژه تصفیه‌خانه مرکزی آب رفسنجان خبر داد و گفت: کارهای مهندسی این پروژه انجام‌شده و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود تا پس از بهره‌برداری مردم رفسنجان بتوانند از آب بهداشتی و تصفیه‌شده بهره‌مند شوند.

راه‌اندازی کارخانه مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نوید دیگری برای افزایش اشتغال در رفسنجان بود که سعدمحمدی آن را مطرح و تأکید کرد: با راه‌اندازی این کارخانه کل مواد شیمیایی مورد نیاز کارخانه کنسانتره تأمین می‌شود؛ و مانع از خروج ارز خواهد شد.

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزارنفری شهدای صنعت مس رفسنجان تا ۶ ماه آینده و افتتاح بیمارستان ۵۰ تختخوابی مس با حضور وزیر صمت دیگر برنامه‌های سعدمحمدی برای رفسنجانی‌ها بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کل پروژه‌های شرکت ملی مس ۲۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو به‌علاوه ۳۰ هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: در استان کرمان در حال حاضر بیش از ۲۳ پروژه معدنی و زیرساختی داریم.

وی عنوان کرد: یک طرح ipcc که آخرین تکنولوژی برای بحث معدنی است، در سرچشمه شکل می‌گیرد که بتوانیم شرایط مناسب فنی را در این منطقه اجرا کنیم. همچنین نوسازی ناوگان معادن ازجمله خرید ۴۰ دستگاه تراک جدید و…در این خصوص بوده است.

سعدمحمدی ابراز کرد: طی ۹ ماهه اول امسال ۲۰۷ هزار تن کاتد تولید شده است که  ۹ درصد از سال گذشته جلوتر است  و ۱۶ درصد تولید آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

سعدمحمدی گفت: هفته گذشته شرکت ملی مس به رتبه دوم شرکت‌های بورسی کشور ارتقا پیدا کرد و توانست جایگاه خود را مستحکم کند که امیدواریم در آینده نزدیک به شرکت اول بررسی کشور تبدیل شود.

وی در پایان گفت: در مسیر تولید، توسعه، فروش و اکتشاف خبرهای خوبی برای سال آینده داریم و شرایط خوبی اتفاق می‌افتد که امیدواریم با ایجاد اشتغال به لحاظ اقتصادی شرایط خوبی در منطقه ایجاد کنیم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات