امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

گرانی میلگرد پاپیچ پروژه های مسکن اقدام ملی در زنجان

کد خبر: 1943
زمان انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶ قبل از ظهر -
75 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: گرانی میلگرد به چالشی برای پروژه های طرح اقدام ملی تبدیل شده و سبب بالا رفتن هزینه ساخت خواهد شد.
مسعود بیات منش در گفت وگویی، در مورد کمبود و گرانی سیمان و تاثیر آن بر پروژه های طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اظهار کرد: مشکل کمبود سیمان وابسته به موضوع قطعی برق و مقطعی بود که مسئولان مربوطه قول دادند که برق کارخانه های سیمان وصل باشد و این کمبود برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر چالش اصلی در حوزه مسکن بحث گرانی میلگرد است که تاثیر منفی بر قیمت تمام شده مسکن های تولیدی در طرح اقدام ملی خواهد گذاشت و مسئولان مربوطه باید این موضوع را کنترل کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه گرانی مصالح قیمت تمام شده این پروژه ها را افزایش خواهد داد، عنوان کرد: افزایش تسهیلات مسکن تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه دولت برای پروژه های طرح اقدام ملی تسهیلات، زمین و تخفیفات مربوط به پروانه ساختمان و خدمات سازمان نظام مهندسی ارائه می دهد، یادآور شد: مابقی هزینه ساخت باید از طریق خود متقاضیان تامین شود.

بیات منش تعداد پروژه های مسکن ملی در استان را بیش از ۱۵ هزار واحد برشمرد و گفت: عملیات ساخت ۱۱ هزار واحد شروع شده و است و ساخت ۴۰۰۰ واحد دیگر نیز در هفته آتی آغاز می شود و برای همه این پروژه ها زمین مورد نیاز تامین شده است.

وی با بیان اینکه زمین ها به دو مدل در طرح اقدام ملی مسکن، قیمت گذاری شده است، گفت: بخشی از زمین ها به صورت رایگان و ۹۹ ساله و بخش دیگر به صورت فروش اقساطی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که زمین در فروش اقساطی، به قیمت کارشناسی روز فروخته شده و متقاضیان ۱۰ سال فرصت برای پرداخت قیمت آن دارند.

این مسئول ادامه داد: دریافت هزینه زمین دو سال بعد از ساخت واحدها آغاز و طی هشت سال بازپرداخت می شود که البته عمده زمین های طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان به صورت رایگان و ۹۹ ساله تعریف شده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات