امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

کاهش ۲درصدی تولید سنگ‌آهن ریوتینتو

کد خبر: 564
زمان انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۶ قبل از ظهر -
144 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: شرکت ریوتینتو در نظر دارد میزان تولید فصلی سنگ‌آهن خود را به دلایلی مانند شرایط بد اقلیمی و کمبود نیروی کار که روی عملیات معدنی و حمل‌ونقل در غرب استرالیا تاثیر گذاشته، کاهش دهد.

میزان بالای بارندگی شدید در معادن، دسترسی به نیروی کار تعمیر و نگهداری را در این فصل با اختلال مواجه کرده و همزمان توفان‌های گرمسیری عملیات معدنی ریوتینتو را در ماه آوریل تحت تاثیر قرار داد. تولید سه‌ماه نخست سال‌جاری این شرکت به ۴/ ۷۶ میلیون تن رسید که ۲درصد نسبت به مدت‌زمان مشابه سال قبل کاهش نشان می‌دهد.

کارشناسان معتقدند این شرایط عادی است و آنان سنگ‌آهن را به قیمت مناسبی تحویل نداده‌اند و باید قیمت را افزایش می‌دادند. در خصوص آب‌وهوای مرطوب هم کاری نمی‌توان انجام داد. شاید می‌خواهند شرایط محیطی را تغییر دهند؛ اما کاری که در حقیقت آنان را نجات خواهد داد افزایش قیمت‌ها به خصوص قیمت سنگ‌آهن و مس است.

ریوتینتو بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ‌آهن در جهان در سه‌ماه منتهی به ۳۱ مارس بالغ‌ بر ۸/ ۷۷ میلیون تن مواد معدنی را صادر کرده است که در مقایسه با ۹/ ۷۲ میلیون تن در سال گذشته ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود چین در سال ۲۰۲۱ حدودا ۳۴۰-۳۲۵ میلیون تن سنگ‌آهن صادر کند. ریو از تقاضای بالا برای سنگ‌آهن و کیفیت خوب معدن سنگ‌آهن pilbara منتفع شده است.

چون فعالیت‌های ساختمانی و تقاضا برای فولاد در چین در سه‌ماه اول ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ بالا رفته بود، سود خوبی را نصیب این شرکت کرد. ازآنجا‌که چین تمرکز خاصی روی کاهش آلایندگی در صنعت فولاد دارد احتمالا در سال ۲۰۲۱ از میزان صادراتش خواهد کاست.

تولید مس نیز پس از کاهش دسترسی به نیروی کار در اسکوندیدا در شیلی، نسبت به سال گذشته ۱۶درصد کاهش یافت. محموله‌های معدن مس Oyu Tolgoi نیز به دلیل افزایش موارد ابتلا به ویروس کووید-۱۹ تحت تاثیر محدودیت‌های شبانه‌روزی چینی قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است شرکت ریوتینتو از ۳۰ مارس شرایط فورس‌ماژور در حمل‌ونقل اعلام کرده و به همکاری نزدیک با مقامات و مشتریان خود برای مدیریت خطر ایجاد اختلال در زنجیره تامین ادامه داده است. ریو بارگیری کنسانتره صادراتی به چین را از ۱۵ آوریل از سر گرفته است، اما با شیوع مجدد کرونا در مغولستان، اوضاع بسیار شکننده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات