امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

کاهش معنادار قیمت سنگ آهن و فولاد

کد خبر: 1101
زمان انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۱ قبل از ظهر -
104 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: معاملات آتی بورس کالای دالیان (DCE) برای تحویل در ماه سپتامبر ۳.۱۲ درصد دیروز معادل ۳۶.۵ یوان (۵.۷۰ دلار) کاهش یافت و به ۱,۱۳۳ یوان (۱۷۷.۱۵ دلار) سقوط کرد.

پیرو کاهش قیمت شاخص سنگ آهن چین، دیروز پلاتس عیار ۶۲ درصد را با افت ۵.۵۰ دلاری، ۲۰۲.۸۵ دلار اعلام کرد.

معاملات آتی میلگرد نیز روند نزولی را دنبال کرد و با افت ۲.۹۶ درصدی روزانه (۱۵۳ یوانی معادل ۲۳.۹۰ دلاری) در طول معاملات صبح دیروز به ۵,۰۲۲ یوان یعنی ۷۸۵.۱۰ دلار کاهش یافت.

اطلاعات رسمی گمرک چین نشان دهنده افت واردات سنگ آهن در طول ماه May است و براساس این گزارش کاهش ۸.۹ درصدی ماهانه واردات به ثبت رسیده و حجم آن به ۸۹.۷۹ میلیون تن رسیده است. اگرچه برخی فعالان تجاری معتقدند که تعطیلات یک هفته ای اوایل ماه «می» عامل کاهش حجم واردات بوده است.

در همین حال Mysteel پس از در نظر گرفتن شروع فصل باران های موسمی در شرق و جنوب چین که تقاضای فولاد را کاهش می دهد، انتظار کاهش قیمت میلگرد برای دوره ۷ تا ۱۱ ژوئن را دارد.

کاهش قیمت سنگ آهن به دلیل محدود شدن حاشیه سود فولاد است زیرا برخی منابع تجاری ارزیابی کرده اند که حاشیه سود میلگرد و ورق گرم از سطح بالای قبلی که هزار یوان (۱۵۶.۳۵ دلار) در اواسط ماه May بود، به سطح ۳۰۰ یوان (۴۶.۹۰ دلار) بازگشته است.

علاوه بر این، با ورود به فصل بارندگی در ژوئن که یک دوره آرام برای بازار فولاد رقم می زند، تمایلات بازار نزولی تر می شود زیرا ممکن است باران های شدید بر لجستیک و تقاضا در جنوب چین تاثیر بگذارد.

همچنین در بازار چین نهاد های شهری بیشتری در حال برنامه ریزی برای کاهش تولید فولاد با هدف بهبود کیفیت هوا هستند و بر این اساس مذاکرات برای کاهش خرید ادامه دارد و بسیاری از کارخانه ها فقط برای تامین نیاز روزانه سنگ آهن خرید می کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات