امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

کاهش مصرف و جمعیت؛ دو عامل نگران‌کننده برای بازار داخلی فولاد

کد خبر: 3022
زمان انتشار: ۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۳ قبل از ظهر -
94 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :   محبوبه ناطق: اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی مس در هشتمین کنفرانس استیل پرایس درباره وضعیت فولاد جهان گفت: تقاضای کشور چین در سال ۲۰۱۰ ۴۴.۷ درصد جهان بود که این مقدار در سال ۲۰۲۰ به ۵۶.۲ درصد رسید که بر بازار عرضه و تقاضای فولاد تاثیرگذار است.

دکتر سعدمحمدی افزود: همواره میزان تولید و مصرف فولاد چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده فولاد دنیا بر معادلات بازار جهانی تاثیرگذار بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی مس تاکید کرد: در حقیقت چین با تحریک تقاضای فولاد در بالادست نیز محرک تولید فولاد شده است، این الگو برای

کشور ما هم می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد و در کنار تلاش برای افزایش ظرفیت تولید به این موضوع هم توجه کنیم.

سعدمحمدی افزود: چین، اروپا و ترکیه در عین اینکه از بزرگ‌ترین صادرکنندگان فولاد محسوب می‌شوند، در میان بزرگ‌ترین واردکنندگان فولاد نیز قرار دارند.

وی به تاثیر کرونا بر بازار فولاد نیز اشاره کرد و گفت: کرونا بر  شرایط تولید فولاد در سال ۲۰۲۰ تاثیرگذار بود و تولید را کاهش داد با این حال چین توانست با حفظ تولید برای افزایش تولید نیز برنامه‌ریزی کند جای امیدواری است به زودی رشد تولید فولاد را دوباره شاهد باشیم.

سعدمحمدی تصریح کرد: برای حفظ جایگاه در بازار فولاد باید ضمن تغییر تکنیک به تجمیع شرکت‌ها برای عرضه در بازار نیز  برنامه‌ریزی کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مس ادامه داد: دو عامل نگران‌کننده کاهش میزان مصرف سرانه فولاد در کنار کاهش جمعیت،  وجود دارد که قطعا این موضوع بر بازارهای صادراتی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات