امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

پیشرفت ۹۲ درصدی پروژه ریلی منطقه گل‌گهر با ریل ذوب آهن اصفهان

کد خبر: 1283
زمان انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۱ قبل از ظهر -
90 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: ۷۵کیلومتر شبکه ریلی منطقه گل‌گهر با استفاده از ۹۰۰ تن پروفیل ریلی ساخت شرکت ذوب‌آهن اصفهان اجرا شده است .
فرماندار ویژه سیرجان در حاشیه بازدید از این پروژه با اعلام این خبر گفت: عملیات احداث زیرساخت‌های شبکه ریلی منطقه گل‌گهر شامل دو مرحله زیرسازی و روسازی است که زیرسازی شبکه ریلی با همت نیروهای ورزیده و نخبه شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر شامل انجام کلیه عملیات‌های خاکی، احداث ابنیه فنی شامل ۱۵ پل آب‌رو، ۴ تقاطع غیرهمسطح زیرگذر و ۵ تقاطع غیرهمسطح رو‌گذر در اولویت برنامه‌های عمرانی قرار گرفت.سهراب بهاالدینی، حجم عملیات خاکی زیرسازی شبکه ریلی را یک‌میلیون مترمکعب، خاک‌برداری و خاک‌ریزی اعلام کرد و افزود: این عملیات با هزینه حدود ۴۰۰ میلیارد ریال اجرا شده است. وی افزود:  در بخش روسازی شبکه ریلی منطقه گل‌گهر با برنامه‌ریزی تخصصی، ۷۵ کیلومتر شبکه ریلی با بهره‌گیری از ۹۰۰ تن ریلی ملی ساخت شرکت ذوب‌آهن اصفهان اجرا شده است.

فرماندار ویژه سیرجان تاکید کرد: این پروژه ریلی با یاری‌گرفتن از توان تولید داخلی ملی و همچنین توانمندی پیمانکاران بومی شکل‌ گرفته است. این پروژه ریلی یکی از شاخص‌ترین پروژه‌های ریلی حوزه صنعت در ایران اسلامی محسوب می‌شود و ایستگاه مبادله‌ای آن با ۲۹ خط موازی ریلی، عریض‌ترین ایستگاه ریلی اجرا شده در سطح کشور به شمار می‌آید. این پروژه که به‌صورت ۶ خط آنتنی طراحی و اجرا شده است و حدود ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرفیت حمل بار آن نیز در سال ۱۰میلیون تن است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات