امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

هیچ کس دنبال رانت ناشی از فروش فولاد با نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی نیست

کد خبر: 3259
زمان انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱ قبل از ظهر -
143 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: بهمن تجلی‌زاده معاون بازاریابی و فروش فولاد خوزستان با موضوع مبانی حکمرانی متعالی، در کنفرانس بین‌المللی Planex2021 مواد اولیه” در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره با بیان اینکه چهارمدل حکمرانی در قیمت‌گذاری فولاد وجود دارد، گفت: حکمرانی فرایند اعمال قدرت در حوزه‌های اداری، سیاسی و اقتصادی از طریق نهادهای رسمی ( دولت) و عیر رسمی( بخش خصوصی) است.

وی افزود: انتظار حاکمیت این است که صادرات درکل زنجیره فولاد هدفمند شود و به نسبت ارزش افزوده شکل بگیرد.

وی ادامه داد: هدف دیگر دولت رسیدن کالا با قیمت مناسب به دست مردم و هدف نهایی کاهش تورم است در حقیقت هیچ هدفی خارج از این موارد برای زنجیره فولاد متصور نیست.

تجلی‌زاده تصریح کرد: باورکردنی نیست ولی ما زمانی فولاد را با قیمت ۴۲۰۰ تومان در بورس فروختیم و در حالی که الان قوه قضائیه به شدت به دنبال کسانی است که ارز ۴۲۰۰ گرفته‌اند هیچکس به عرضه فولاد با نرخ ۴۲۰۰ اشاره نمی‌کند.

وی ادامه داد: مدل دوم حکمرانی تبدیل به شیوه‌نامه ۴ صفحه‌ای شد که بعد از یک‌سال و بازنگری‌های متعدد دیگر قابل اجرا نبود.

تجلی‌زاده اصافه کرد: در مدل سوم لیستی از میزان سرمایه‌گذاری مورد نیاز به ازای هرتن محصول زنجیره فولاد منتشر شد، که ۳۴ یورو به ازای هر تن کنسانتره، ۳۲ یورو به ازای هر تن گندله، ۹۱ یورو برای آهن اسفنجی،، ۱۹۰ یورو به ازای هر تن فولاد، و ۳۸ یورو برای هر تن میلگرد براورد شده است.

وی افزود: با احتساب ۱۰درصد سود برای هر حلقه از زنجیره فولاد، قیمت نهایی به ازای شمش خوزستان به دست آمده که خوشبختانه در حال اجراست.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات