امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

همکاری شرکت ایرانی با غول فولادسازی برزیل برای تولید گرافن در مقیاس صنعتی

کد خبر: 1471
زمان انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳ قبل از ظهر -
142 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: یکی از شرکت های فناور ایرانی با غول فولادسازی کشور برزیل قرارداد همکاری برای توسعه گرافن و تولید آن در مقیاس صنعتی به امضا رساندند.
یکی از شرکت های فناور حوزه نانو با انعقاد توافق نامه ای با شرکت گرادو گرافن (Gerdau Graphene LTDA) اقدام به توسعه گرافن در مقیاس صنعتی خواهند کرد.

گرادو گرافن یک شرکت تابعه متعلق به شرکت گرادو، بزرگترین تولیدکننده فولاد برزیل و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان است. این شرکت یکی از علاقه مندان به حوزه گرافن است و از چهار سال پیش تحقیق در مورد گرافن را آغاز و در ادامه با مرکز نوآوری مهندسی گرافن دانشگاه منچستر همکاری های خود را شروع کرد تا تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهد.

سروش نظرپور، از مدیران این شرکت ایرانی فعال در حوزه نانو فناوری با اشاره به انعقاد قراردادی با این شرکت برزیلی گفت: این توافق نامه اخیر نشان دهنده گامی مهم و رو به جلوی دیگری در گسترش کاربردهای گرافن در مقیاس صنعتی است و مشتریان را در بازارهای مختلف به ویژه بازارهای بتن و ساخت و ساز هدف قرار می دهد.

الکساندر کورئا، مدیر کل واحد تجاری گرادو گرافن نیز در این زمینه اظهار کرد: روابط راهبردی گرادو گرافن با این شرکت ایرانی موجب می شود که گرافن با کیفیت در مقیاس صنعتی در اختیار مشتریان ما قرار گیرد. ما قادر خواهیم بود به ماده ای دسترسی پیدا کنیم که قبلاً در چندین بازار به خصوص کامپوزیت ها و ترموپلاستیک آزمایش و به کار گرفته شده است و می توانیم از آن برای حجم بالای تجاری استفاده کنیم.

به نقل از ستاد نانو، گرادو بزرگترین تولیدکننده فولاد برزیل با ۱۲۰ سال قدمت، یکی از تولیدکنندگان پیشرو در تولید فولاد بلند در قاره آمریکا و فولاد ویژه در جهان است. این شرکت، در ۱۰ کشور حضور دارد و بیش از ۳۰ هزار کارمند مستقیم و غیرمستقیم در فعالیت های خود دارد. گرادو بزرگترین شرکت بازیافت در آمریکای لاتین است و از قراضه به عنوان ورودی مهم استفاده می کند؛ ۷۳ درصد از فولاد تولیدشده توسط این شرکت از آهن قراضه است. این شرکت هر سال، ۱۱ میلیون تن قراضه را به انواع محصولات فولادی تبدیل می کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات