امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

همکاری تحسین برانگیز «شرکت فولاد مبارکه» با توانیر

کد خبر: 1808
زمان انتشار: ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۳۸ قبل از ظهر -
153 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: همکاری شرکت فولاد مبارکه با برق منطقه ای تحسین برانگیز و عالی است و اگر همکاری صنایع فولادی نبود شاهد اعمال محدودیت در بخش خانگی بودیم.
محمدرضا نوحی در گفت‌وگویی علت خاموشی های چند روز گذشته در اصفهان را خارج شدن نیروگاه های آبی از مدار تولید اعلام کرد و گفت: این خاموشی ها از طریق دیسپاچینگ سراسری صورت گرفته است و به صورت استانی نیست.

وی افزود: با توجه به افزایش بالای دما تا اواخر مردادماه و افزایش مصرف برق این خاموشی ها اعمال می شود تا شبکه دچار فروپاشی نشود.  هر یک درجه افزایش دما باعث افزایش ۱۵۰۰ تا ۲ هزار مگاوات مصرف برق کشور می شود.

همکاری صنایع با توانیر

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان تصریح کرد: همکاری صنایع برای عدم اعمال محدودیت در بخش خانگی مهم است و در این زمینه هم همکاری های خوبی انجام شده است. صنایع با ظرفیت حداقلی مصرف برق به میدان آمده اند و این امکان نیست که تمام صنایع خاموش شوند؛ خاموشی های اخیر به دلیل مصرف بالای برق با توجه به افزایش دمای هوا بوده که برای جلوگیری از فروپاشی شبکه، رله های فرکانسی وارد مدار شده و برق از شبکه سراسری قطع شد.

همکاری عالی شرکت فولاد مبارکه با توانیر

نوحی تصریح کرد: همکاری شرکت فولاد مبارکه با برق منطقه ای تحسین برانگیز و عالی است و در شرایط ناگوار کرونا در کشور، برق مورد نیاز پلنت های اکسیژن ساز شرکت فولاد مبارکه تامین می شود.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: برق مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه از طریق شبکه برق سراسری تامین می شود؛ زمانی که شبکه سراسری دچار مشکل شود و فرکانس شبکه سراسری در حال افت باشد و مصرف افزایش یابد؛ شرکت فولاد مبارکه بسیار سریع بار مصرفی خود را کاهش می دهد که این اتفاق به صورت آنی نیست و در طی فرایندی انجام می شود که به تجهیزات و کوره ها آسیب وارد نشود.

وی افزود: شرکت فولاد مبارکه این قابلیت را دارد با سرعت زیادی بار شبکه را کاهش دهد و هرجا شبکه سراسری دچار مشکل شود صنایع فولادی و به ویژه شرکت فولاد مبارکه این اقدام را انجام می دهند تا مقدار مورد نیاز بار خود را کاهش دهند و از فروپاشی شبکه جلوگیری شود.

وی گفت: روزانه جلسات پایش برق برگزار می شود تا با رصد میزان مصرف برق استان ها و صنایع، شبکه دچار فروپاشی نشود و با بررسی منحنی مدیریت بار پایش می شود.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: روز گذشته تولید برق اصفهان ۴۰۲۷ مگاوات و مصرف آن ۴۸۶۸ مگاوات بود که ۸۴۱ مگاوات برق نیز از شبکه سراسری برق وارد شبکه اصفهان شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات