امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

همراهی «شرکت فولاد مبارکه» در مسیر توسعه افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا

کد خبر: 1789
زمان انتشار: ۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۵ قبل از ظهر -
220 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:  مرکز واکسیناسیون کرونا دانشگاه خوراسگان به درخواست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با همکاری «سپاه صاحب الزمان» و «شرکت فولاد مبارکه» افتتاح شد.
یک سال و نیم می شود که کشور به محاصره ویروسی، این بار نه از جنس تحریم و دشمنی، بلکه با ماهیت کرونا درآمده است. اگرچه این ویروس دامان همه جهان را گرفت اما باز هم این «ما» بودیم که ثابت کردیم، «خواستن، توانستن» است. همین «ما» که در سخت ترین شرایط تحریم ها چرخ صنعت مان از چرخیدن نیفتاد و با تکیه بر توان و تخصص داخلی موانع را یکی از پس از دیگری پشت سر گذاشتیم و با تجهیز بیمارستان و رساندن اکسیژن رایگان به مراکز درمانگر جانی دوباره به بیماران بخشیدیم. این بخشی از رسالت صنعتی است که همواره فراگرفته تا «تهدید» را به «فرصت» تبدیل کند. همین «شرکت فولاد مبارکه» است که در راستای مسئولیت اجتماعی چشم از منافع مادی فروش اکسیژن برداشت و آن را بدون منت در اختیار هموطنان قرار داد. حال که توانستیم به تولید واکسن داخلی هم دست یابیم، باز هم «شرکت فولاد مبارکه» است که به درخواست دانشگاه علوم پزشکی لبیک گفت و در هم افزایی همیشگی با سپاه صاحب الزمان مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا را در شهر اصفهان توسعه داد تا شهروندان در اسرع وقت و بدون معطلی، در برابر این ویروس منحوس واکسینه شوند.

تسریع روند واکسیناسیون در شرق اصفهان

ظهر روز دوشنبه (۴ مرداد) مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه خوراسگان با ۱۰ خط تزریق به همت سپاه صاحب الزمان و شرکت فولاد مبارکه و مشارکت شهرداری اصفهان و به درخواست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افتتاح شد.

در ابتدای مراسم پیام نجفی، رئیس دانشگاه خوراسگان ضمن خیرمقدم به مدعوین اظهار کرد: از تمام سازمانها، ارگانها و دستگاه های اجرایی و نظامی که در افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه خوراسگان همکاری داشتند تشکر می کنم.

وی افزود: دانشگاه متعلق به مردم است و انتخاب این مکان می تواند در شتاب گیری واکسیناسیون کرونا برای اهالی شرق اصفهان و خوراسگان موثر باشد.

همگرایی و مشارکت مردم برای رفع موانع

در ادامه، سردار مجتبی فدا، فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، هم ضمن تبریک دهه امامت و ولایت و گرامی داشت یاد شهدای سلامت اظهار کرد: از تمام سازمانهای اجرایی، شهرداری، شورای شهر و صنایع بزرگ، خیران و… که در این یک سال و نیم گذشته با اقدامات جهادی و داوطلبانه در مهار کرونا نقش ایفا کردند؛ تشکر می کنم.

وی افزود: با شیوع کرونا باز هم ما ثابت کردیم هرگاه ظرفیت های نظام جمهوری اسلامی در یک هم افزایی و بسیج عمومی قرار گرفت، توانستیم گام های موثر و مهمی را برداریم. در گذشته، این همگرایی در جنگ تحمیلی و مقابله با تحریم های اقتصادی، تهدیدات دشمن مشهود بود و امروز هم در کرونا به وقوع پیوست. امروز با کمترین امکانات توانستیم به مقابله با بیماری کرونا برآییم این در حالی است که با بدعهدی و تحریم های اقتصادی روبرو بودیم.

سردار فدا به همکاری، وحدت رویه و هم افزایی نیروهای انقلابی برای مهار بیماری کرونا هم اشاره ای کرد و گفت: اتفاق نظر و همگرایی دستگاه های مختلف می تواند پیامدهای مهم و شکیلی را خلق کند تا با افزایش ظرفیت به دستاوردهای مهمی دست یابیم.

تحقق گام دوم انقلاب در گرو همگرایی و ظرفیت نیروهای مردمی است

فرمانده سپاه صاحب الزمان اظهار کرد: مشارکت تمام دستگاه ها و نیروهای انقلابی می تواند در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب موثر باشد چراکه چکیده این بیانیه بر مشارکت و به کارگیری مردم در اداره کشور استوار است تا شاهد خلق صحنه های دلپذیری از این هم افزایی در سطح جامعه باشیم.

وی اضافه کرد: ظرفیت سپاه و بسیج متعلق به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است. نیروهای انقلابی بسیج و سپاه برای عبور از موانع نظام سازماندهی شده است تا با مشارکت حداکثری بتوان بر دستاوردهای نظام افزود.

سردار فدا افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا دردانشگاه خوراسگان را هم ماحصل همین همگرایی دستگاه های مختلف برشمرد و گفت: در روز چهارشنبه هم دو مرکز دیگر واکسیناسیون افتتاح می شود تا ۳۰ درصد به ظرفیت موجود واکسیناسیون کرونا در شهر اصفهان اضافه شود. با افتتاح مراکز جدید واکسیناسیون شاهد رفاه بیشتر مردم و کاهش تردد برای واکسیناسیون کرونا خواهیم بود تا هرچه زودتر با تسریع روند واکسیناسیون به مهار این بیماری کمک کنیم.

فرمانده سپاه صاحب الزمان هر اقدامی، در راستای مهار بیماری کرونا را طبق فرمایش رهبر انقلاب حسنه نامید و گفت: هر اقدامی که در این مسیر نباشد سیئه است؛ لذا همه باید در یک بسیج عمومی به کنترل این بیماری در جامعه کمک کنیم و جای بسی خرسندی است که در روز میلاد امام هادی(ع) و دهه امامت و ولایت در این مرکز عارف گرانقدر آیت الله شوشتری واکسن کوبرکت را دریافت کرد.

وضعیت ناگوار اصفهان در موج پنجم کرونا

اما سخنران پایانی مراسم افتتاحیه مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه خوراسگان کمال حیدری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بود.

وی در ابتدا از تمام دستگاه ها که در ایام شیوع کرونا کنار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بودند، تشکر کرد و به تشریح وضعیت کنونی بیماری کرونا در استان اصفهان پرداخت و اظهار کرد: متاسفانه با کاهش حساسیت جامعه نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری های کرونا هستیم به طوری که تمام تخت های بیمارستانها به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به موج بی سابقه پنجم کرونا در اصفهان گفت: ۳۵ روز می شود که در پیک پنجم هستیم و شیب ابتلا کماکان روند صعودی دارد. تمام سعی ما بر این است که از ظرفیت نمازخانه ها و راهروهای بیمارستانها استفاده کنیم تا رسیدگی به بیماران با اختلال مواجه نشود.

۵۰۰ هزار نفر در اصفهان واکسن کرونا دریافت کردند

حیدری ادامه داد: اطلاعات تمام افرادی که در برابر کرونا واکسینه می شوند در سامانه علوم پزشکی اصفهان ثبت می شود و تاکنون ۵۰۰ هزار نفر در اصفهان برای دریافت واکسن کرونا مراجعه کردند.

وی اضافه کرد: انتظار می رود، دو هفته پس از دریافت واکسن کرونا در فرد ایمنی حاصل شود که تاکنون در استان اصفهان ۱.۲ درصد افراد هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با ارائه اطلاعات آماری به اهمیت واکسیناسیون پرداخت و گفت: ۹۹درصد افرادی که نسبت به کرونا واکسینه شدند به این بیماری مبتلا نشده اند که نشان از اهمیت واکسیناسیون است.

وی با اشاره به اینکه ۳۳دهم درصد از افرادی که نسبت به کرونا واکسینه شدند، در بیمارستان بستری شدند، تصریح کرد: یک دهم درصد از افرادی که واکسن کرونا دریافت کردند فوت شدند این درحالی است که پیشتر ۲۰ درصد از مبتلایان فوت می شدند.

۳۰ درصد از جامعه هدف برای واکسیناسیون کرونا مراجعه نکردند

حیدری با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از جامعه هدف برای واکسیناسیون کرونا اقدام نکرده اند، اظهار کرد: این جای تامل دارد که ۳۰ درصد از جمعیت ۷۰ سال به بالا و ۳۳ درصد از جمعیت ۶۰ سال به بالا برای واکسیناسیون کرونا مراجعه نکردند.

وی با ابراز امیدواری از آغاز فراخوانی گروه ۵۰ سال به بالا برای واکسیناسیون کرونا از هفته آینده، ابراز کرد: از آنجا که به سال تحصیلی نزدیک می شویم و آموزش به تنهایی کافی نیست و دانش آموزان نیازمند پرورش هم هستند گروه معلمان، طلاب و دانشجویان در اولویت واکسیناسیون کرونا تعریف شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به واکسیناسیون بیماران مبتلا به دیابت هم گفت: رانندگان تاکسی و اتوبوس هم در اولویت دریافت واکسن کرونا هستند.

وی افزود: روزانه بالغ بر ۶ هزار دوز واکسن در مرکز واکسیناسیون کرونا پل شهرستان تزریق می شود و حداکثرمعطلی افراد برای تزریق واکسن یک ساعت است. افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا در دانشگاه خوراسگان منجر به کاهش تردد و تسریع روند تزریق واکسن می شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات