امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

معرفی فولاد مبارکه هوشمند در سطح جهانی تا افق ۱۴۰۴

کد خبر: 903
زمان انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳ قبل از ظهر -
102 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان گفت: طرح تحول دیجیتال به عنوان بزرگترین مسیر حرکتی فولاد مبارکه تا افق ۱۴۰۴ از سال گذشته در شرکت فولاد مبارکه ایجاد شد و هدف این طرح معرفی فولاد مبارکه هوشمند در سطح جهانی برای افق ۱۴۰۴ است.

سید مهدی نقوی در آیین افتتاحیه پنجمین کنفرانس بین‌المللی «اینترنت اشیاء و کاربردها» که به صورت برخط در دانشگاه اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: طرح تحول دیجیتال به عنوان بزرگترین مسیر حرکتی فولاد مبارکه تا افق ۱۴۰۴ از سال گذشته در شرکت فولاد مبارکه ایجاد شده که برمبنای آن استفاده از تمام پتانسیل ها و توانمندی ها ی این حوزه تعریف شد.

وی هدف این طرح را معرفی فولاد مبارکه هوشمند در سطح جهانی برای افق ۱۴۰۴ دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم عضو باشگاه فانوس دریایی شویم.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان، با تاکید براینکه آینده دنیا استفاده از این مفاهیم است، تصریح کرد: خوشبختانه خیلی از قافله دنیا در این حوزه عقب نیستیم. فولاد مبارکه تصمیم گرفت در این راه گام بردارد و در تمام حوزه ها استفاده از این فناوری را لازم می دانیم.

نقوی به شاخص های کلیدی باشگاه فانوس دریایی اشاره و اظهار کرد: شامل بهره وری، چابکی و سفارش سازی است که در هر سه حوزه نقش اینترنت اشیا، کاربردی است که با استفاده از این کنفرانس‌ها می توان بهترین استفاده را داشت.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه های اصفهان و فردوسی و مجموعه فولاد مبارکه بتوانند به عنوان یک مرکز تعالی برای رشد در زمینه تحول دیجیتال و اینترنت اشیا در آینده معرفی شوند.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان افزود: متاسفانه در قسمت تهدید موضوع دارای یک چالش فرهنگی هستیم که یکی از بزرگترین نگرانی های مجموعه هایی که به سمت تحول حرکت می کنند بحث چالش فرهنگی است.

وی افزود: برای هر موضوعی راهکار وجود دارد و هنر اندیشمندان در این است که تهدیدها را مطالعه و با فرصت در جهت مرتفع ساختن آنها برآیند.

نقوی بحث بلوغ یک سازمان برای اجرای مفاهیم تحول دیجیتال و بحث اینترنت اشیا را بسیار حیاتی و قابل توجه دانست و گفت: اینکه اصحاب صنعت و خدمت بدانند در آینده چه شرایطی را با استفاده از فناوری های نوظهور خواهند داشت، موجب می شود مسیری را ترسیم کنند که بهتر بتوانند خدمت کنند.

وی با تاکید بر استفاده از این تکنولوژی ها در صنایع و خدمات و به نوعی عرصه ارائه سرویس، خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک سهم محصولات خدماتی بسیار افزایش خواهد یافت. به این معنی که از بحث کشاورزی به سمت صنعت، از صنعت به تولید انبوه رفتیم و در نهایت نسل سوم تکنولوژی برای افزایش سرعت تولید ایجاد شد.

به گفته معاون تکنولوژی فولاد مبارکه، مفهوم امروز مفهوم ارائه سرویس بهتر است.

وی ادامه داد: اکثر کارخانه های بزرگ دنیا به سمت تولید و فروش سرویس رفته اند. برای فروش سرویس در یک سطح کلان و گسترده با ابزارهای قدیمی نمی توان کسب سرمایه کرد و الزام ما برای حرکت در راستای مباحث دیجیتال و اینترنت اشیا جایگاه ویژه ای پیدا خواهد کرد.

نقوی با تاکید براینکه در حوزه دیجیتال و اینترنت اشیا، بحث بهبود مطرح نیست، بلکه موضوع تحول مدنظر است، خاطرنشان کرد: در این حوزه موضوع تحول مطرح است. بین بهبود و تحول تفاوت وجود دارد و مباحث دیجیتال و اینترنت اشیا یک پروژه نیستند، بلکه یک مسیر حرکت هستند.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه تاکید کرد: به همین منظور، مفهوم راه و حرکت به جای پروژه در این زمینه باید استفاده شود.

نقوی افزود: زمانیکه درخصوص الزام صحبت می کینم، به معنای شرط بقا است و اگر در آینده می خواهیم بقا داشته باشیم باید متوجه این تغییرات باشیم و با رصد روند آینده از آن استفاده کرده و به موفقیت برسیم.

وی اضافه کرد: متاسفانه در مراکز خدماتی ایران به این مهم توجه نمی‌شود و برای تصمیم گیران این حوزه باید مفاهیم این الزام بیش از پیش روشن شود.

معاون تکنولوژی فولاد مبارکه، توجه به فناوری‌های کلیدی توانمندساز مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و .. را الزامی دانست و گفت: به کارگیری صحیح این مفاهیم در رفع چالش‌های یک صنعت نقش اساسی دارد و باید به آن توجه ویژه شود.

نقوی ادامه داد: در این فرایند حرکتی برای رسیدن به اقتصاد نسل چهارم، دانش چگونگی استفاده از فناوری های کلیدی توانمندساز در آینده یکی از مشاغل بسیار مهم جامعه خواهد بود و آینده بازار کار در دنیا متعلق به کسانی است که در فناوری های نوظهور دستی داشته باشند.

وی توصیه کرد: توجه به این نکته ضروری است و باید در جهت افزایش آگاهی در این زمینه گام برداریم.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات