امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

معاون توسعه شرکت فولادمبارکه در آیین افتتاح پل ریلی جدید مجتمع فولاد سبا مطرح کرد؛

کد خبر: 1069
زمان انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹ قبل از ظهر -
124 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: آیین افتتاح و بهره برداری اتصال پل ریلی جدید مجتمع فولاد سبا به راه آهن جمهوری اسلامی ایران، روز گذشته به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور حمیدرضا عظمیان، مدیرعامل شرکت فولادمبارکه، احمد سعید بخش، معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه، مصطفی عطایی پور، مدیر مجتمع فولاد سبا، هادی نباتی نژاد، مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، حجت الاسلام والمسلمین قاسم باقریان، امام جمعه شهرستان زرین شهر، خدامراد صالحی، فرماندار شهرستان لنجان، ابوالقاسم صباغی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان لنجان و تعدادی از اعضای شورای شهر شهرستان لنجان در سالن تشریفات مجتمع فولاد سبا برگزار شد.

احمد سعید بخش، معاون توسعه شرکت فولادمبارکه، در این مراسم اظهار کرد: طی مکاتباتی به شرکت فولادمبارکه خطر آفرینی پل راه آهن مجتمع فولاد سبا (جاده اصفهان-زرین شهر) توسط مدیریت بحران استانداری اصفهان، فرمانداری شهرستان زرین شهر اطلاع داده شد. هرچند این پل بارها مرمت شد اما به علت بار ترافیکی شدید،این اقدامات جوابگو نبود.

وی افزود: با بهره گیری از چندین مشاور، طرح پل راه آهن مجتمع فولاد سبا (جاده اصفهان-زرین شهر) در ۲۵ دی ماه تهیه شد و با همکاری شهرداری، فرمانداری شهرستان زرین شهر و شرکت سیمین سپاهان در تاریخ سوم بهمن ماه ابلاغ و در نهم خرداد ۱۴۰۰ به بهره برداری رسید.

معاون توسعه شرکت فولادمبارکه تصریح کرد: وضعیت قبلی پل راه آهن مجتمع فولاد سبا (جاده اصفهان-زرین شهر) مطلوب نبود و با اینکه این پل ترمیم شده بود اما دیواره های این پل ترک برداشته بود و تعریض آن هم امکان پذیر نبود.

وی افزود: به علت تردد در این منطقه دادستان دستور توقف عملیات را به علت ترافیک پدیدآمده صادر کرد و در طرح جدید پل راه آهن مجتمع فولاد سبا (جاده اصفهان-زرین شهر) ۱۰ متر به عرض جاده اضافه شد و با افزودن ۴۰ متر در دهانه پل امکان تعریض این پل فراهم شد.

سعیدبخش در ادامه با اشاره به تعمیق ۲۵ متری در زمین و شمع کوبی گفت: دو عرشه ۵۵ تنی به ارتفاع ۲.۵ متر نصب شد و در مقطع زودگذر یک ساعت و نیم جاده بسته شد و از طریق عبور قطار بر ریل مجاور این پل به بهره برداری رسید که لازم است از پلیس راه تشکر کنیم.

وی بیان کرد: کل سرمایه گذاری پل راه آهن مجتمع فولاد سبا (جاده اصفهان-زرین شهر) ۵۰ میلیارد ریال بود که در مدت پنج ماه در یک کار گروهی به ثمر نشست و اهمیت این پروژه در این نکته مستتر است که این منطقه در شاهراه مواصلاتی استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان است که بار ترافیکی گسترده ای دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات