امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

مساعدت ایمیدرو برای فعال شدن قرارداد آهن اسفنجی فولاد تربت حیدریه

کد خبر: 865
زمان انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۱ بعد از ظهر -
174 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: رئیس هیات عامل ایمیدرو از مساعدت این سازمان برای فعال شدن قرارداد احداث پروژه آهن اسفنجی فولاد تربت حیدریه خبر داد.

وجیه اله جعفری که پیش از ظهر امروز در محل مجتمع فولاد تربت حیدریه سخن می گفت، تصریح کرد: این طرح با مشکلات متعددی از جمله فعال شدن قرارداد و تامین مالی مواجه بوده اما اکنون در تلاش هستیم که چالش پیش رو را برطرف کنیم.

وی در این جلسه که نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، گفت: در فاز نخست قرار است کارخانه آهن اسفنجی به ظرفیت یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن ایجاد شود اما محصول نهایی این مجتمع ورق گرم خواهد بود که مورد نیاز کشور است.

همچنین محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات، ضمن برشمردن مشکلات موجود، خواستار مساعدت ایمیدرو برای تسریع در حل مشکل پیش روی طرح شد.

مسعود گل شیرازی مدیر عامل مجتمع فولاد تربت حیدریه نیز طی سخنانی گفت: این پروژه از دهه ۸۰ آغاز شده اما همواره با مشکل اجرایی شدن قرارداد مواجه بوده که امیدواریم با همکاری مهندس جعفری و مجموعه ایمیدرو، امیدی نزد مردم منطقه ایجاد شود.

مجتمع فولاد تربت حیدریه با تامین خوراک گندله از مجتمع سنگان، قرار است ابتدا آهن اسفنجی و سپس تختال و در نهایت در فاز توسعه ورق گرم تولید کند.رئیس هیات عامل ایمیدرو امروز و امروز برای بررسی پروژه های معدن و صنایع معدنی، در استان خراسان رضوی حضور دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات