امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

فولاد مبارکه؛ گلوله برفی که هر روز بزرگتر می‌شود

کد خبر: 2432
زمان انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵ بعد از ظهر -
316 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  شرکت فولاد مبارکه یکی از شناخته شده ترین شرکت های بازار سرمایه است که علاوه بر عملکرد موفق در حوزه تولید فولاد، در حوزه سرمایه گذاری نیز بسیار مناسب عمل کرده و توانسته سرمایه گذاری های خوبی در شرکت های مختلف انجام دهد.
به نقل از بورس امروز، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در زمینه تولید محصولات فولادی از جمله محصولات گرم، محصولات سرد، محصولات پوشش دار و سایر محصولات فعالیت جدی دارد و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های بازار سرمایه شناخته می شود.

فولاد مبارکه در سال های فعالیت خود علاوه بر عملکرد بسیار مناسب در راستای عملکرد خود و تولید محصولات فولادی، در حوزه سرمایه گذاری نیز بسیار مناسب عمل کرده و توانسته سرمایه گذاری های خوبی در شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، فولاد هرمزگان جنوب، فولاد امیرکبیر کاشان، سرمایه گذاری توکا فولاد، گل گهر و چادرملو و سایر شرکت های بورسی و غیربورسی داشته است.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می شود میزان سرمایه گذاری های فولاد مبارکه در گزارش تلفیق از سال ۹۷ تا ۹۹ به ترتیب ۴،۹۲۲ – ۸،۰۰۰ و ۱۳،۹۸۷ میلیارد تومان بوده و افزایش بسیار زیادی داشته است. (۹۸ نسبت به ۹۷ افزایش ۶۲ درصدی و ۹۹ نسبت به ۹۸ افزایش ۷۴ درصدی). بنابراین با توجه به افزایش زیاد سرمایه گذاری در ادامه مقاله به بررسی جزئیات ارزش سرمایه گذاری های شرکت در بازار سرمایه می پردازیم

فولاد مبارکه؛ گلوله برفی که هر روز بزرگتر می‌شود

پرتفوی بورسی فولاد

در جدول زیر پرتفوی بورسی فولاد مبارکه که شامل شرکت های ومعادن، هرمز، فجر، وتوکا، کگل، کچاد آورده شده است. در ادامه نیز برآورد تقریبی در خصوص سودآوری زیر مجموعه ها برای سال ۱۴۰۰ محاسبه کردیم(تعمیم سود ۳ ماهه ۱۴۰۰ به کل سال، همچنین با توجه به شناسایی سود ومعادن در آخر سال مالی، برآورد سودآوری آن با افزایش ۳۰ درصدی نسبت به سال ۹۹ محاسبه شده است).

همانطور که مشاهده می شود سهم فولاد مبارکه از سودآوری زیر مجموعه های بورسی خود در سال ۱۴۰۰ حداقل برابر با ۱۷ هزار میلیارد تومان خواهد بود و در صورتی که این شرکت ها تقسیم سود ۷۰ درصدی داشته باشند فولاد می تواند تنها از این محل ۴۱ تومان به ازای هر سهم سودآوری کسب کند. بنابراین به نظر می رسد که سرمایه گذاری های فولاد مبارکه همانند گلوله برفی در حال حرکت است که روز به روز بزرگتر شده و برای شرکت سودآوری خواهند داشت.

فولاد مبارکه؛ گلوله برفی که هر روز بزرگتر می‌شود

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات