امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

عدم تامین پایدار برق تولید فولاد را کاهش خواهد داد

کد خبر: 1627
زمان انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸ قبل از ظهر -
163 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه عدم تامین پایدار برق، منجر به کاهش تولید می شود، گفت: وزارت صمت و نیرو قول داده اند جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را تدوین واعلام کنند.
سیدرسول خلیفه سلطانی در گفت و گویی در مورد قطع برق صنایع فولادی اظهار داشت: آنطور که به واحدهای تولیدی اعلام شده، واحدها باید مصرف برق خود را به ۱۰ درصد دیماند قراردادی کاهش دهند که این موضوع قطعاً منجر به کاهش تولید خواهد شد و کارخانه ها با مشکل مواجه خواهند شد اما با توجه به شرایط فعلی کشور چاره ای جز همراهی با وزارت نیرو نداریم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران افزود: با توجه به آسیب هایی که این کاهش تأمین برق می تواند به صنایع فولادی وارد کند، چند روز قبل نامه ای به وزارت صمت ارسال و چند پیشنهاد ارائه کردیم تا دامنه آسیب به صنایع فولادی را کاهش دهیم.

خلیفه سلطانی گفت: یکی از پیشنهادات اصلی ما این بود که کارخانجات فعال در حلقه ذوب و فولاد سازی به منظور مشارکت در تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از توقف صادرات و ارزآوری بتوانند حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب فعالیت و تولید کنند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: وزارت صمت هنوز جوابی به نامه ما نداده و ما منتظر هستیم تا ببینم وزارتخانه چه تصمیمی می گیرد.

وی ادامه داد: البته وزارت صمت و نیرو قول داده اند که جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را آماده و ارائه بدهند تا وضعیت بهتر شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات