امروز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

طرح تحول دیجیتال در «شرکت فولاد مبارکه» نقطه عطفی در صنعت کشور است

کد خبر: 1451
زمان انتشار: ۱۰ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹ قبل از ظهر -
119 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: شرکت فولاد مبارکه با توسعه طرح تحول دیجیتال سرآغاز انقلابی در صنعت کشور شده است و می تواند در زمره ۱۰۰ شرکت برتر آسیا و جهان قرار بگیرد.
رضا شهرستانی، عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، به مناسبت روز صنعت و معدن در گفت وگویی اظهار کرد: از صنعتی شدن ایران ۶۰ سال می گذرد و شرایط کشور از تولید کننده محصولات به سازنده صنعت متحول شده است. در سالهای اخیر با وجود تحریم های ظالمانه به پیشرفت های خوبی در صنایع دست یافتیم که به کاهش وابستگی به خارج منتج شد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: در راس عدم وابستگی در بخش صنعت، فولاد قرار دارد که شرکت فولاد مبارکه پیش قراول این مسیر است و با رکورد کمی و کیفی در محصولات، تولید عریض ترین تختال، بهبود راندمان تولید، حفظ محیط زیست، توسعه فضای سبز، استفاده از پساب ۹ شهرستان مجاور و … در راس صنعت ایران قرار دهد و امیدواریم شاهد راه اندازی نورد گرم ۲ باشیم تا علاوه بر کاهش عطش بازار، به تولید ورق های با ارزش افزوده بیشتر دست یابیم.

وی توسعه طرح تحول دیجیتال در شرکت فولاد مبارکه را هم در عرصه صنعت ممتاز دانست و توضیح داد: در دنیا بحث انقلاب صنعتی چهارم در جریان است تا کل زنجیره تولید دیجیتالی شود. با افزایش سرعت و دقت در تولید، مزایای گردش مالی بیشتر، افزایش مضاعف سود، ارتقاء مشتری مداری و سازگاری با شرایط جدید از مزایای مهم نسل چهارم دیجیتالی در صنایع به شمار می رود.

شهرستانی حرکت شرکت فولاد مبارکه در مسیر طرح تحول دیجتیال را ستود و گفت: در عصر اطلاعات، صنایع دچار تحول سریع شده اند و هرچه تولید شتاب بگیرد بازارهای بیشتری را می توان به دست آورد که نسل چهارم انقلاب صنعتی در همین مسیر گام بر می دارد.

وی افزود: راندمان بالا، شتاب در تولید با دقت مضاعف و سازگاری با تغییرات دنیا با تحول دیجیتال امکان پذیر است و شرکت فولاد مبارکه با درک این مهم از سال گذشته با هدف گذاری پنج ساله درصدد است به باشگاه فانوس دریایی که شرکت های محدودی در دنیا با قابلیت دیجیتال شدن عضو آن هستند؛ راه یابد.

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که با اهتمام ویژه، طرح تحول دیجیتال را پیگیری می کند، تشکر ویژه ای کرد و ادامه داد: شروع کردن این پروژه نیازمند درک و همت بالایی است که درخور تحسین است و با این نگاه مدیریت، شرکت فولاد مبارکه می تواند در زمره ۱۰۰ شرکت برتر فولادی در آسیا و جهان باشد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات