امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

ضرورت تامین برق فولاد مبارکه با وجود وابستگی بیش از هزار شرکت پایین دستی به این شرکت

کد خبر: 2004
زمان انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵ قبل از ظهر -
139 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گفت: بیش از هزار شرکت پایین دستی به شرکت فولاد مبارکه وابسته هستند و نیاز بود که وزارت صمت برای تامین برق این شرکت را مستثنی در نظر می گرفت. البته به رغم تمام محدودیت های برق، شرکت فولاد مبارکه با کاهش مدیریت شده تولید ورق مانع از بروز کمبود جدی و تغییرات نوسان دار در بازار ورق شد.
رضا شهرستانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، اظهار کرد: بیش از هزار شرکت پایین دستی به شرکت فولاد مبارکه وابسته هستند و نیاز بود که وزارت صمت تامین برق این شرکت را مستثنی در نظر می گرفت. البته به رغم تمام محدودیت های برق، شرکت فولاد مبارکه با کاهش مدیریت شده تولید ورق مانع از بروز کمبود جدی و تغییرات نوسان دار در بازار ورق شد.

وی افزود: توانیر تولید ۲ هزار مگاوات برق را به صنایع واگذار کرده که سهم شرکت فولاد مبارکه ۱۵۰۰ مگاوات است اما باید این را هم در نظر گرفت که نیروگاه ها به گاز وابسته است و نیروگاه های خورشیدی هم هزینه بر است بنابراین بایستی این مهم هم در نظر گرفته شود.

عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران اعلام کرد: برای کنترل بازار و جلوگیری از کمبود تولید  حدود ۱۵ میلیون تن ورق فولادی در کشور، از وزارت صمت درخواست کردیم صادرات ورق های فولادی را ممنوع کند و با حمایت دولت در تامین ۲ هزار مگاوات بخش صنعت، بتواند به نیاز داخلی کشور در تولید ورق پاسخ دهد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات