امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

صادرات شمش فولادی آزاد شد/فهرست صادرکنندگان مجاز

کد خبر: 799
زمان انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۳ قبل از ظهر -
220 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با ارسال نامه ای به دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه اعلام کرد که صادرات شمش فولادی (بیلت، بلوم و اسلب) آزاد شده است و صادرات شرکت هایی که فهرست آن ها اعلام شده به مدت سه ماه از تاریخ ۱ خرداد نیازمند دریافت مجوز دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و تیک صادراتی نیست.

همزمان با آزادسازی صادرات شمش، دفتر صنایع معدنی وزارت صمت از دفتر مقررات صادرات و واردات این وزارتخانه خواسته است که گزارش صادرات واحدهای فولادی به صورت ماهیانه به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، دبیر خانه کارگروه تنظیم بازار و دفتر صنایع معدنی ارائه گردد تا «در صورت عدم رعایت کف عرضه در بورس کالا و عدم انجام تعهدات ارزی و با اعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، صادرات آنها تعلیق گردد».

همچنین واحدهای تولیدی شمش فولادی برای آن مقدار از شمشی که در بورس کالا معامله نگردیده است می توانند برای صادرات برنامه ریزی نمایند.

حذف تیک صادراتی و تسهیل صادرات فولاد اقدامی مثبت در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید فولاد است. قیمت فولاد در بازارهای جهانی وضعیت بسیار مطلوبی دارد و با توجه به وجود رکود در بازار داخلی و نیاز کشور و صنایع به ارزآوری، تسهیل صادرات فولاد یکی از نیازهای فوری صنعت فولاد کشور است. شایان ذکر است هفته گذشته دفتر صنایع معدنی اعلام کرد که صادرات محصولات طویل فولادی به مدت سه ماه به تیک صادراتی وزارت صمت نیاز ندارد.

تصویر نامه دفتر صنایع معدنی وزارت صمت و فهرست شرکت هایی که می توانند به صادرات شمش مبادرت ورزند را ببینید:

photo_2021-05-16_10-33-50

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات