امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

شمش فولاد ارزان شد

کد خبر: 2071
زمان انتشار: ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۳ قبل از ظهر -
121 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : قیمت شمش فولاد و روند روبه کاهش آن نشان می‌دهد که بازار به سمت ثبات در حرکت بوده و به زودی نرخ فولاد را در یک محدوده قیمتی مشخص خواهیم دید.
نرخ شمش فولاد در بازار آسیا از ۷۲۰ دلار در هفته گذشته به ۷۱۳ دلار سی اف آر رسید و کاهش قیمت ۷ دلاری را تجربه کرد. این درحالیست که گفته می شود یکی از دلایل کاهش قیمت شمش فولاد بالا رفتن هزینه های حمل و نقل و به دنبال آن کاهش تقاضا در بازار بوده است.از سوی دیگر مشاهده می شود که قیمت شمش فولاد ترکیه نیز که در هفته گذشته ۶۶۸ دلار برهرتن سی اف آز قیمت گذاری شده بود در ابتدای این هفته به ۶۵۸ دلار بر هر تن رسید و ۱۰ دلار ارزانتر شد. لازم به یادآوری است که ترکیه یکی از تولیدکنندگان اصلی فولاد در منطقه بشمار می آید و بیشترین مصرف قراضه آهن برای تولید فولاد را به خود اختصاص داده است.

قیمت شمش فولاد در بازار دریای سیاه نیز همچون دو بازار یاد شده با کاهش همراه شده است. به این شکل که از قیمت ۶۴۰ دلار برهرتن به ۶۳۰ دلار برهرتن FOB رسیده است.

در بازار داخلی چین نیز مشاهده می‌شود که کمترین ریزش قیمتی برای شمش فولاد را داشته و از ۷۰۲ دلار برهرتن که در هفته گذشته قیمت گذاری شده بود به ۷۰۰ دلار بر هرتن رسید.

در مجموع روند کاهشی قیمت شمش فولاد در بازار منطقه نشان از متعادل شدن قیمت ها دارد و باید دید این اتفاق چقدر بر بازار فولاد ایران نیز اثرگذار خواهد بود

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات