امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

سنگ آهن به زیر ۹۰ دلار سقوط کرد

کد خبر: 3197
زمان انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴ قبل از ظهر -
312 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: معاملات آتی سنگ آهن علیرغم برخی افزایش ها در اواسط جلسه، در جلسه معاملاتی صبح امروز پایین تر بسته شد اما نتوانست جایگاه از دست رفته خود را بازیابی کند.

معاملات آتی بورس کالای دالیان DCE برای تحویل در ژانویه در جلسه معاملاتی صبح امروز چهارشنبه ۱۰ نوامبر با ۷.۱۱ درصد یا ۴۰ یوان (۶.۲۵ دلار) کاهش روزانه به ۵۲۲.۵ یوان در هر تن (۸۱.۷۵ دلار) رسید.

معاملات آتی میلگرد نیز در جلسه معاملاتی صبح امروز با ۵.۳۲ درصد یا ۲۲۸ یوان (۳۵.۷۰ دلار) افت روزانه همراه شد و به ۴۰۶۹ یوان در هر تن (۶۳۶.۷۰ دلار) رسید.

این کاهش نشان دهنده مصرف و تولید پایین فولاد است که بازار پس از ثبت رکورد پایین تولید روزانه فولاد در ماه اکتبر، انتظار ادامه آن تا پایان سال را دارد.

براساس گزارش انجمن آهن و فولاد چین (CISA)، تولید روزانه فولاد خام چین به کمترین میزان ۴۴ ماه گذشته رسید و ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار تن در روز در ماه اکتبر شد که این کاهش به دلیل تضعیف تقاضای فولاد بالغ بر ۲۱.۴ درصد، نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

تولید روزانه پایین همچنین به عملکرد ضعیف بخش املاک با تامین مالی سختگیرانه تر مرتبط است که باعث شده ارزش تامین مالی توسط توسعه دهندگان املاک چین در ماه اکتبر ۶۰ درصد به صورت ماهانه و ۷۰ درصد به صورت سالانه کاهش یابد.

شنیده شده که کارخانه های چینی فقط براساس نیاز خرید می کنند و به دلیل تقاضای ضعیف فولاد ناشی از کاهش قیمت فولاد و حاشیه سود پایین، تمایلی به ذخیره سازی بالای سنگ آهن ندارند.

حتی شنیده شده برخی کارخانه ها محموله های قراردادی خود را مجددا می فروشند زیرا بسیاری از کارخانه ها برای دوره تعمیر و نگهداری در نوامبر و دسامبر برنامه ریزی کرده اند تا دستورالعمل های کاهش تولید که توسط مقامات دولتی تعیین شده است را برآورده نمایند تا از تولید فولاد خام سال گذشته یعنی ۱.۰۶ میلیارد تن فراتر نروند.

بسیاری از کارخانه ها برای صرفه جویی در هزینه ها، محموله های فاین عیار پایین مانند SSF را انتخاب می کنند درحالی که محموله های فاین عیار بالا به دلیل حاشیه سود پایین فولاد محبوبیتی ندارند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات