امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

سقوط قیمت فلزات/ریزش سنگ آهن رکورد زد

کد خبر: 3056
زمان انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵ قبل از ظهر -
131 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : بهای معاملات سنگ آهن چین تحت تاثیر عرضه بالا و دورنمای تقاضای ضعیف در پایین مرز ۱۰۰ دلار کاهش بیشتری پیدا کرد و قیمت مس تحت تاثیر فضای بازار یک درصد کاهش یافت.

بهای معاملات سنگ آهن در معاملات صبح سه شنبه بازار چین برای نخستین بار در حدود یک سال اخیر به دلیل عرضه فراوان و دورنمای ضعیف تقاضا،  به پایین ۶۰۰ یوان (۹۳ دلار و ۷۵ سنت) در هر تن سقوط کرد.

قیمتها در سنگاپور برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت. بهای معاملات در سنگاپور با ۷.۲ درصد کاهش، به ۹۳.۵ دلار در هر تن رسید.

طبق آمار شرکت مشاوره مای استیل، صادرات از سوی شرکتهای معدنی بزرگ در استرالیا و برزیل در سطوح نسبتا بالایی ثابت مانده است. صادرات سنگ آهن از سوی این دو کشور تا اول نوامبر به میزان حدود یک میلیون تن افزایش یافت و به ۲۳.۹۶ میلیون تن رسید. همچنین آمار مای استیل حاکی از آن است که ذخایر سنگ آهن در ۴۵ بندر چین هفته جاری به ۱۴۶.۵ میلیون تن رسید که ۴.۰۵ میلیون تن بالاتر از هفته پیش بود.

با این حال کنترلهای اعمال شده روی تولید فولاد و کندی مصرف بخش پایین دستی باعث شده است تقاضا برای این ماده خام فولادسازی ضعیف بماند.

معاملات سنگ آهن در بورس کالای دالیان برای تحویل در ژانویه ۱۰ درصد کاهش پیدا کرد و به ۵۶۵.۵ یوان در هر تن رسید که پایین‌ترین رکورد از ۱۸ نوامبر سال ۲۰۲۰ بود. بهای معاملات زغال سنگ کک شو در بورس دالیان ۱.۴ درصد کاهش یافت و به ۲۱۹۲ یوان در هر تن رسید. قیمت کک پس از افزایش ۵.۱ درصدی در معاملات روز گذشته، با ۰.۱ درصد افزایش، به ۲۹۶۷ یوان در هر تن رسید.

میلگرد فولادی در بورس معاملات شانگهای ۷.۳ درصد سقوط کرد و به ۴۲۶۴ یوان در هر تن رسید. کویل گرم نورد با ۶.۵ درصد کاهش، ۴۶۰۸ یوان در هر تن بود و بهای معاملات فولاد ضد زنگ ۱.۹ درصد سقوط کرد و به ۱۸۵۴۰ یوان در هر تن رسید.

قیمت مس روز سه شنبه که سقوط بازار سنگ آهن روی فضای معاملات تاثیر گذاشت، با کاهش روبرو شد. قیمت مس تحویل سه ماهه در بازار فلزات لندن یک درصد کاهش یافت و به ۹۴۵۷ دلار در هر تن رسید. بهای مس برای تحویل در دسامبر در بورس معاملات شانگهای با ۰.۹ درصد کاهش، به ۶۹۵۹۰ یوان (۱۰۸۷۴ دلار و ۱۲ سنت) در هر تن رسید.

مس به طور گسترده در ساخت و ساز، تولید و نیرو استفاده می شود و شاخص خوبی برای سنجش سلامت اقتصاد جهانی است. حجم معاملات اندک است زیرا فعالان بازار منتظر اخبار بیشتری از نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا و تمصیم مربوط به افزایش نرخهای بهره هستند.

در بازار فلزات لندن، بهای معاملات آلومینیوم با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۶۹۸ دلار در هر تن رسید. نیکل با ۱.۹ درصد کاهش، به ۱۹۳۳۵ دلار در هر تن و روی با ۰.۶ درصد کاهش، ۳۳۳۷ دلار در هر تن بود.

بر اساس گزارش رویترز، در بورس شانگهای آلومینیوم با ۰.۸ درصد کاهش، به ۱۹۸۹۵ یوان در هر تن رسید. روی با ۱.۲ درصد کاهش، ۲۳۸۲۰ یوان در هر تن بود. قلع ۱.۵ درصد رشد کرد و به ۲۷۶۲۲۰ یوان در هر تن رسید.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات