امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

زمانبندی ۳۰ماهه تا بهره برداری از طرح تولید آهن اسفنجی در اردبیل

کد خبر: 1819
زمان انتشار: ۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰ بعد از ظهر -
124 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: استاندار اردبیل گفت: برابر برنامه زمانبندی، طرح تولید آهن اسفنجی در استان اردبیل در فاصله زمانی ۳۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.
اکبر بهنام جو عصر امروز در جلسه بررسی فرآیند پیگیری فازهای اجرایی و عملیاتی طرح تولید آهن اسفنجی شرکت آرتا فولاد مبین اظهار کرد: طرح تولید آهن اسفجی که به‌عنوان یکی از صنایع مادر استان ۲۰ روز قبل عملیات اجرایی آن آغاز  شد، برابر برنامه زمانبندی تا ۳۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: طرح‌های مشابه این طرح در کشور کمتر از ۴۸ ماه به اتمام نرسیده ولی برابر برنامه زمانبندی این طرح در استان اردبیل در فاصله زمانی ۳۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار اردبیل بیان کرد: ۵۰ درصد منابع این طرح از سوی سهامداران و ۵۰ درصد دیگر با توجه به سپرده‌گذاری‌های سهامداران این طرح در نزد چندین بانک عامل از سیستم بانکی تامین می‌شود.

در این جلسه هیأت مدیره شرکت آرتا فولاد مبین گزارشی از نحوه مکان‌یابی و تحویل زمین در مجاورت منطقه ویژه اقتصادی نمین، مطالعات توپوگرافی، انجام مکانیک خاک، تامین آب مورد نیاز از تصفیه خانه شهر اردبیل، تهیه نقشه تسطیح سایت کارخانه ارائه و اعلام کردند عملیات حصارکشی تا چند روز آینده به صورت بتن‌های آماده آغاز می‌شود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات