امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت

کد خبر: 3180
زمان انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳ قبل از ظهر -
126 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: باید استانداردهای داخلی در تولید محصولات فولادی همانند محصولات غذایی اجباری شود تا هیچ تولیدکننده ای نتواند محصول خود را خارج از استاندارد مشخص برای فروش در کشور عرضه کند.

مهرداد تولائیان در گفت وگویی با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به خصوص در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان در صنعت فولاد به خصوص تولید محصولات طویل به عنوان شاخه تخصصی این شرکت، در حوزه کیفیت زبانزد است و همواره اولویت آن تولید محصول باکیفیت است.

وی با تاکید بر اینکه ملاک کیفیت در ذوب آهن انطباق با استانداردهای داخلی و بین المللی است، افزود: ذوب آهن در فرایند کیفیت تولید محصول حدود ۳۰۰ نفر پرسنل دارد تا اطمینان حاصل کند محصولی که از کارخانه خارج می شود، مطابق با استانداردها باشد.

تولائیان با بیان اینکه بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات ذوب آهن صادر می شود، گفت: صادرات نشانده اهمیت آن صنعت به موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای جهانی است.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان درباره استانداردهای ملی و جهانی در سبد محصولات ذوب آهن، توضیح داد: باید توجه داشت که استانداردهای ملی قسمتی از استانداردهای جهانی است و در استانداردهای ملی هیچ تخطی از استانداردهای موجود وجود دارد، البته استاندارد براساس مصارف و نیاز داخل، محصولات را طبقه بندی کرده است.

وی گفت: همواره محصولاتی که در بازار داخل فروخته می شود مطابق با استاندارد ملی است، اما زمانی که وارد بازار صادرات می شویم به دلیل طیف وسیع مشتریان، کشورهای اروپایی، آسیای شرقی، جنوبی و … استانداردهای خاص خود را دارند.

تولائیان با اشاره به اهمیت کیفیت در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: وقوع حوادث زلزله در کشور و آمار بالای تخریب منازل مسکونی و مرگ هموطنانمان طی سال های گذشته نشان داده که بحث کیفیت و رعایت استانداردها در تولید محصولات فولادی بسیار اهمیت دارد.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه بیشتر محصولات ذوب آهن در ساختمان به کار می رود، رعایت کیفیت و استانداردها بسیار اهمیت حایز اهمیت است.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان اما تاکید کرد: با توجه به اینکه الزام اجباری در بازار برای رعایت استانداردها وجود ندارد، متاسفانه برخی تولیدکنندگان محصولات فولادی محصول خود را با کیفیت پایین از نظر وزن واحد طول و یا جرم حجمی به بازار عرضه می کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در بازار تیرآهن و میلگرد شاخه فروشی می شود توزیع کنندگان کوچک آهن و مردم به دلیل بی اطلاعی از محصول بی کیفیت و ارزان استقبال می کنند و در این شرایط شاهد رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت هستیم.

تولائیان تاکید کرد: باید استانداردهای داخلی در تولید محصولات فولادی همانند محصولات غذایی اجباری شود تا هیچ تولیدکننده ای نتواند محصول خود را خارج از استاندارد مشخص برای فروش در کشور عرضه کند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات