امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

رشد ۱۲ درصدی تولید جهانی فولاد خام/افزایش ۹.۹ درصدی تولید ایران

کد خبر: 2133
زمان انتشار: ۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۹ قبل از ظهر -
227 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  انجمن جهانی فولاد از رشد ۱۲.۴ درصدی تولید فولاد خام جهان طی ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.تولید این محصول در ایران۹.۹ درصد افزایش یافت.
به نقل از انجمن جهانی فولاد WSAمیزان تولید جهانی فولاد خام طی ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی،یک میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ثبت رسیدکه حاکی از رشد۱۲.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. طی این مدت، تولید فولاد خام ایران نیز با رشد ۹.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی به ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ژانویه تا پایان جولای ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۶۴۹ میلیون و۳۰۰ هزار تن فولاد خام(۸ درصدافزایش نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی) همچنان در صدر تولید این محصول در جهان ایستاد. همچنین هند با تولید ۶۸ میلیون تن(۲۸.۷ افزایش)، ژاپن با تولید ۵۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تن(۱۶.۲ افزایش)،ایالات متحده آمریکا با ۴۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن(۱۸.۵ درصد افزایش) و روسیه با تولید ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزارتن(۹.۵ درصد افزایش) به ترتیب در رتبه های دوم تا پنجم تولید فولاد جهان جای گرفتند. نام ایران همچنان به عنوان دهمین فولادساز برترجهان در فهرست ۱۰ کشور فولادساز برتر جهان به چشم میخورد.

رشد ۳.۳ درصدی تولید جهانی فولاد در جولای

مجموع تولید فولاد خام ۶۴ کشور فولادساز جهان طی جولای ۲۰۲۱ میلادی با رشد ۳.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن افزایش یافت.

این در حالی است که میزان تولید این محصول در ایران نیز طی مدت یاد شده،۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن اعلام شد که رشد ۹ درصدی نسبت به جولای ۲۰۲۰ میلادی نشان می دهد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات