امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

رشد منفی ۹ درصدی در تولید تیرآهن طی ۴ ماهه نخست امسال/ تولید میلگرد یک درصد کم شد

کد خبر: 2064
زمان انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸ قبل از ظهر -
179 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :گزارشی از میزان تولید محصولات فولادی در ۴ ماهه سال ۹۹ و امسال منتشر شد که بر اساس آن شاهد رشد منفی ۹ درصدی در تولید تیرآهن بوده ایم.
برپایه اطلاعات منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، میزان تیرآهن تولید شده در ۴ ماهه پارسال ۴۱۳ هزارتن بوده و این عدد در مدت مشابه امسال به ۳۷۴ هزارتن رسیده و رشد منفی ۹ درصدی داشته است.همچنین میزان تولید میلگرد نیز از عدد ۳۰۲۳ هزارتن در ۴ ماهه ۹۹ به ۳۰۰۶ هزارتن در ۴ ماهه اول امسال رسیده و کاهش یک درصدی تولید را پشت سر گذاشته است.

اما در این میان آمار تولید نبشی، ناودانی و سایر مقاطع نسبت به میلگرد و تیرآهن روند دیگری در پیش گرفته و با رشد ۸ درصدی در تولید از ۲۶۱ هزارتن در مدت ۴ ماهه سال گذشته به ۲۸۳ هزارتن رسیده است.

در مجموع کل مقاطع طویل فولادی در ۴ ماهه سال گذشته به مقدار ۳۶۹۷ هزارتن تولید شده اند و این عدد در مدت مشابه امسال به ۳۶۶۳ هزارتن رسیده و رشد منفی یک درصدی در تولید داشته است.

گفتنی است که یکی از دلایل کاهش تولید برای محصولات فولادی افزایش هزینه های تولید و همچنین قطع شدن برق واحدهای تولیدکننده بوده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات