امروز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

رشد بیش از ۵۶ درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ و بیمه‌نامه‌های معدنی طی سال ۹۹

کد خبر: 608
زمان انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۴ قبل از ظهر -
209 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه ‌های معدنی امسال در مقایسه با سال ۹۸، از سوی این صندوق ۱.۵۶ برابر شد که این میزان حاکی از رشد ۵۶.۶ درصدی دارد.

فرید دهقانی‌ افزود: سال گذشته با وجود شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، رکورد جدیدی در صدور بیمه‌نامه به ویژه بیمه‌نامه‌های اعتباری ثبت شد.

به گفته وی، سال گذشته در مجموع ۴۰ ضمانت‌نامه و بیمه‌نامه به ارزش چهار هزار و ۷۸۶ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شد که سهم ضمانت‌نامه ها (بیمه‌های اعتباری بهره‌برداری) ۳۱ فقره به ارزش چهار هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال و سهم بیمه‌نامه سرمایه‌گذاری ۹ فقره به ارزش ۴۲ میلیارد ریال بود.

مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، ارزش بیمه‌نامه‌های آماده صدور را بیش از ۱۶ هزار و ۸۲۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

افزایش سرمایه

وی در همچنین از برنامه‌ریزی برای ۲ برابر شدن سرمایه این صندوق از ۵۰۰ میلیارد تومان فعلی به یک‌هزار میلیارد تومان تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی در راستای اهداف اقتصادی کلان کشور و همچنین تقویت و حمایت از سرمایه گذاران خصوصی در بخش معدن، به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه گذاری ها، فعالیت می کند.

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از مجموعه های تابعه ایمیدرو است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات