امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

دست‌یابی به ۵۲۰۰ میلیارد تومان سود خالص در سال ۹۹ در شرکت فولاد هرمزگان جنوب

کد خبر: 1419
زمان انتشار: ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳ قبل از ظهر -
192 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت فولاد هرمزگان در سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۹ روز چهارشنبه دوم تیرماه در محل سالن اجتماعات هتل همای بندرعباس برگزار شد و با اعلام ۵۲۰۰ میلیارد تومان سود خالص در سال ۹۹ در شرکت فولاد هرمزگان جنوب، سهام‌داران با تقسیم ۴۵۰ ریال به ازای هر سهم موافقت کردند.
این مجمع که ریاست آن را غلامرضا طاهری به نمایندگی از شرکت فولاد مبارکه اصفهان بر عهده داشت، با گزارش فعالیت‌های هیئت‌مدیره شرکت فولاد هرمزگان توسط عطاالله معروفخانی مدیرعامل این شرکت آغاز شد.

عطاالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در این مجمع ضمن تأکید بر عملکرد موفق این مجموعه عظیم فولادی در سال ۱۳۹۹ و کسب رکوردهای متعدد در حوزه‌های مختلف تولید و فروش، این موفقیت‌ها را ناشی از تلاش کارگران دلسوز و مدیران جوان این شرکت دانست.

وی با اشاره به آخرین تاریخ افزایش سرمایه قبلی این شرکت که مربوط به دی‌ماه سال ۱۳۹۸ بود و در آن سرمایه فولاد هرمزگان به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال (شامل تعداد ۲۵ میلیارد سهم، به ارزش اسمی هر سهم ۱۰۰۰ ریال) افزایش یافته بود، افزود: فولاد مبارکه اصفهان با دارا بودن ۹۵.۲۱ درصد از سهام فولاد هرمزگان سهام‌دار برتر این شرکت است. صندوق سرمایه‌گذاری توسعه توکا نیز ۰.۸۱ درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد. همچنین ۰.۳۷ درصد سهام فولاد هرمزگان در اختیار شرکت معدنی و صنعتی فولادسنگ مبارکه اصفهان است و سایر سهام‌داران این شرکت نیز سهمی ۳.۶۱ درصدی در این شرکت دارند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به عملکرد فولاد هرمزگان در بازار سرمایه نیز اشاره کرد و گفت: ارزش سهام شرکت فولاد هرمزگان ظرف سال گذشته رشدی قابل‌ملاحظه داشته؛ به‌گونه‌ای که ارزش هر سهم شرکت در تاریخ ۳۰ اسفند سال ۹۹ به ۱۴ هزار و ۹۹۰ ریال رسیده است. این در حالی است که ارزش هر سهم شرکت در تاریخ مشابه سال قبل (۹۸) برابر با ۵ هزار و ۱۲۵ ریال بوده است.

معروفخانی تصریح کرد: میزان سودآوری شرکت نیز در سال گذشته افزایشی قابل‌توجه داشته است؛ به‌طوری‌که میزان سود عملیاتی فولاد هرمزگان در سال گذشته (۱۳۹۹) به رقمی بالغ‌بر ۵۹ هزار میلیارد ریال (۵۹۵۸۳۰۰۹ میلیون ریال) رسیده است که این رقم نسبت به میزان سود عملیاتی شرکت در سال قبل از آن، رشدی ۲۵۵ درصدی داشته است. همچنین سود خالص فولاد هرمزگان در سال ۹۸ برابر ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده که این سود نیز با رشدی ۲۴۶ درصدی به ۵۲ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹ رسیده است.

به این ترتیب سود واقعی هر سهم فولاد هرمزگان از رقم ۶۰۰ ریال در سال ۹۸ به ۲ هزار و ۸۲ ریال در سال ۹۹ ارتقا یافته است.

وی خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان موفق شد در سال گذشته یک میلیون و ۵۲۲ هزار و ۵۷۲ تن تختال تولید کند که این رقم نسبت به میزان تولید این محصول در سال ۹۸ افزایش ۶۵ هزار و ۸۶۰ تنی داشت. ضمن اینکه میزان تولید آهن اسفنجی در این مجموعه نیز ظرف سال گذشته افزایشی بود و در نهایت فولاد هرمزگان موفق شد در این سال بالغ‌بر یک میلیون و ۶۵۱ هزار تن از این محصول تولید کند. همچنین شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته بالغ‌بر یک میلیون و ۴۵۸ هزار تن تختال را در بازار داخلی و صادراتی کشور به فروش رساند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان افزود: در سال گذشته میزان فروش تختال داخلی فولاد هرمزگان به ۸۵۱ هزار تن رسید که این رقم نسبت به میزان فروش داخلی در سال ۹۸ افزایش ۱۰۸ تنی داشت؛ این در حالی است که میزان درآمد حاصل از فروش شرکت فولاد هرمزگان نیز در سال گذشته به ۱۳۴ هزار میلیارد ریال رسید که این رقم نسبت به میزان درآمد این شرکت در سال قبل رشد ۱۱۹ درصدی داشته است.

وی یادآور شد: مطابق گزارش ایمیدرو، شرکت فولاد هرمزگان با تولید یک‌میلیون و ۵۲۲ هزار تن فولاد در رتبه چهارم تولید فولاد خام کشور قرار دارد و ۷ درصد از سهم تولید فولاد خام کشور را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین فولاد هرمزگان برای افق ۱۴۰۴ هدف تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در جنوب کشور با توانایی تولید ۲ میلیون تن فولاد خام و ورق عریض، با گرایش به محصولات ویژه و حضور اثربخش در بازارهای صادراتی را دنبال می‌کند.

معروفخانی با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، یادآور شد: این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی عملکرد قابل‌توجهی داشت؛ به‌طوری‌که در حوزه سلامت استان و در زمینه پیشگیری از بیماری کرونا، با تأمین ونتیلاتور، اکسیژن، ماسک و اقلام بهداشتی کمک شایانی به استان نمود؛ ضمن اینکه کمک به ساخت مدرسه، آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و همچنین حمایت ۱۶ تیم ورزشی در حوزه فعالیت‌های ورزشی، خدمات ارزنده‌ای به جامعه پیرامون خود ارائه کرده است.

وی در پایان افزود: این شرکت بر این باور است که به‌عنوان سازمانی سرآمد، با تولید محصولات فولادی، نقش مؤثری در توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی منطقه جنوب کشور ایفا خواهد کرد.

گفتنی است در  این مجمع عمومی، ضمن تصویب صورت‌های مالی و انتخاب مؤسسه حسابرسی دش و همکاران به‌عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی اصلی و مؤسسه حسابرسی رازدار به‌عنوان حسابرس علی‌البدل برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۴۰۰، روزنامه‌های دنیای اقتصاد و صمت نیز به‌عنوان روزنامه‌های رسمی شرکت انتخاب شدند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات