امروز یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

خسارت های وزارت صمت به صنعت فولاد

کد خبر: 1848
زمان انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵ قبل از ظهر -
228 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: عضو انجمن فولاد با بیان اینکه تصمیمات خلق الساعه وزارت صمت به صنعت فولاد خسارت وارد کرده است، گفت: برآورد ها حاکی است بخشنامه وزارت صمت در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان به صنعت فولاد خسارت زد.
وزارت صمت که به عنوان متولی تولید از آن یاد می شود اما متولیان آن با شدت هر چه تمام تر به گرفتن تصمیمات و صدور بخشنامه های خلق الساعه در حال ضربه زدن به تولید کشور هستند، از بخشنامه ای که سال گذشته موجب زیاد فولادسازان شد تا دخالت در صنعت سیمان و مواد معدنی که موجب اعتراض فعالان اقتصادی شده است.

در این باره بهادر احرامیان در گفت وگو با بورس نیوز اظهار کرد: بزرگترین ضرر که تصمیمات خلق الساعه وزارت صمت درباره صنایع گرفته، گره زدن تنظیم بازار داخل به صادرات است که شرکت ها را ملزم به برخی موارد داخلی در برابر صدور مجوز برای صادرات است.

عضو انجمن فولاد افزود: این بزرگترین سیاست گذاری اشتباه دست اندرکاران بود که رقم خورد و در مقابل نه تنها قیمت ها کنترل نشد بلکه موجب صدمه به صادرات بخش فولاد کشور شد و اعتبار شرکت های ایرانی در عرصه بین المللی کاهش یافت.

وی با اشاره به بخشنامه سال گذشته درباره صادرات فولاد توسط وزارت صمت گفت: این بخشنامه خسارت زیادی به شرکت های فولادی وارد کرد و برآورد ها حاکی است هزینه های مستقیم و غیر مستقیم که به صنعت فولاد وارد شد حدود یک هزار میلیارد تومان بوده است.

احرامیان بیان کرد: علاوه بر این این بخشنامه ها بر روی مشتریان طرف معامله نیز اثرگذار بوده و شرکت های ایرانی را در زمره شرکت هایی که با قوانین کم ثبات قرار می دهند و به همین دلیل در معامله خواستار تخفیف می شوند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات