امروز دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲

حلقه ای دیگر به زنجیره تولید چادرملو افزوده شد

کد خبر: 2186
زمان انتشار: ۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰ قبل از ظهر -
75 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : شرکت چادرملو که همواره در پی ایجاد ارزش افزود در روند فعالیت های معدنی و صنعتی خود می باشد با ارائه چندین طرح صنایع پائین دستی فولاد و اخذ مجوزهای لازم از جمله کارخانه تولید ورقه های آلیاژی، اکنون گام را فراتر گذاشت و با مشارکت در خرید یک واحد تولید لوازم گرمایشی و سرمایشی، حلقه ای دیگر به زنجیره تولیدات خود افزود.
در پی بروز مشکلات ناشی از افزایش قیمت ارز، تشدید تحریمها و نبود مواد اولیه، گروه صنعتی ایساتیس تولید کننده پکیج شوفاژ دیواری، رادیاتورهای پانلی و حوله ای و کولرگازی اسپلیت از حدود ۲ سال پیش قادر به ادامه فعالیت نشد و در نتیجه با توقف تولید عملاً این واحد نوپا و مدرن صنعتی در یزد که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار است به مرز ورشکستگی و تعطیلی کامل کشیده شد. اما این مجموعه صنعتی با مشارکت و سرمایه گذاری چادرملو، شرکت آسفالت طوس و شرکت شهداب یزد از خطر تعطیلی و بیکاری حدود ۴۵۰ نیروی کار رها شد.

در مراسم واگذاری گروه صنعتی ایساتیس به سهامداران جدید، مهندس ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به ضرورت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی گفت: چادرملو یکی از شرکت های موفق در عرصه اقتصادی کشور است و ما مکلف هستیم نه تنها از سرمایه های سهامداران حقیقی و حقوقی خود صیانت کنیم بلکه نهایت تلاش خود را برای  به گردش درآوردن چرخ های اقتصاد کشور و رونق کسب و کارها به عمل آوریم. بر این اساس با درخواست مقامات و مسئولان استان بر آن شدیم گروه صنعتی ایساتیس را  مجدداً احیاء کنیم.

وی افزود با این اقدام علاوه بر محقق ساختن استراتژی ایجاد ارزش در چادرملو گامی عملی در مسیر رونق اقتصادی و اشتغالزایی برداشتیم.

مهندس تقی زاده یادآوری کرد در حال حاضر اجرای دهها پروژه صنعتی و زیر بنایی را به ارزش ۷۰۰ هزار میلیارد ریال در دستور کار داریم و انتظار می رود با همکاری دستگاههای اجرای استان که تاکنون نیز بسیار ارزنده بوده است این طرح ها در استان یزد به اجرا درآید.

در ادامه این مراسم، امام جمعه، استاندار و نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از از تلاشها و اقدامات اثر بخش شرکت چادرملو در اقتصاد یزد و نگاه توسعه گرای مهندس تقی زاده و اذعان به اثر بخش بودن این اقدامات در رونق اقتصادی و اشتغالزایی، بر تداوم حمایتهای خود از سرمایه گذاری های تولیدی و طرح های زیر بنایی چادرملو در استان یزد تاکید کردند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات