امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

تولید فولاد ۲ برابر تقاضاست اما میلگرد گران می شود!

کد خبر: 1203
زمان انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸ قبل از ظهر -
274 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید نبود نظارت بر بازار و فعالیت سوداگران موجب آشفتگی بازار و گرانی میلگرد و محصولات فولادی شده است.
حجت اله فیروزی در گفت وگویی با انتقاد از نابسامانی بازار فولاد و گرانی میلگرد، گفت: از آنجا که تولید و میزان مصرف داخلی فولاد طی ماه های گذشته تغییری نداشته، عدم مدیریت بازار توسط دولت را می توان دلیل اصلی گرانی میلگرد و نابسامانی بازار دانست.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان مصرف داخلی فولاد افزایشی نداشته که گرانی میلگرد را ناشی از آن بدانیم، افزود: از آنجا که دولت در ماه های پایانی عمر خود به سر می برد، ممکن است برخی از مسئولان انگیزه لازم برای ساماندهی بازار را نداشته باشند و گرانی سایر کالاها در ماه های اخیر نیز موید این نکته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در حال حاضر میزان تولید فولاد ۲ برابر تقاضا و نیاز واقعی کشور بوده و نوسانات قیمتی کنونی بازار ناشی از عدم عرضه تمامی محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نبود نظارت بر بازار، فعالیت سوداگران و عدم عرضه تمامی محصولات فولادی در بورس موجب آشفتگی بازار و گرانی میلگرد و محصولات فولادی شده است، ادامه داد: طرح توسعه و تولید پایدار فولاد که در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شده موجب عرضه تمام زنجیره فولاد در بورس می شود./

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات