امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲

تولید فولاد خام واحدهای فولادسازی کشور در ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۰

کد خبر: 1395
زمان انتشار: ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۸ قبل از ظهر -
103 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:عملکرد ماهانه تولید فولاد خام واحدهای فولادسازی کشور در ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۰ منتشر شد و بر اساس آن بیشترین حجم تولید شده متعلق به اسلب به میزان ۲ میلیون و ۲۴۱ هزارو ۲۰ تن است که مجموعه فولاد مبارکه سهم ۸۶ درصدی از تولید این محصول را به خود اختصاص داده است.
بر پایه جدول منتشر شده از سوی ایمیدرو، شرکت آهن و فولاد ارفع طی فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ توانسته است ۱۵۸ هزار و ۹۱۱ تن بیلت فولادی تولید کند. همچنین جهان فولاد سیرجان نیز در این مدت توانسته بیلت فولادی به مقدار ۱۷۲ هزار و ۲۳۴ تن را به تولید برساند.

شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین شرکت فولادی ایران در ۲ ماهه اول امسال توانسته است بیلت فولادی به مقدار ۱۷۱ هزار و ۵۲۴ تن و بلوم نیز به مقدار ۲۴۸ هزار و ۳۷۷ تن تولید کند.

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز در واحد زیرمجموعه خود (فولاد چادرملو) تولید ۲۰۴ هزار و ۶۰۹ تن بیلت فولادی را به ثبت رسانده است.

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در شرکت زیر مجموعه خود یعنی فولاد بردسیر طی ۲ ماهه اول امسال توانست بیلت فولادی به میزان ۱۳۴ هزار و ۲۴۰ تن تولید کند.

شرکت فولاد آلیاژی ایران طی ۲ ماهه اول سال ۱۴۰۰، ۳ محصول را در سبد تولیدی خود جای داده است. به این شکل که اینگات به مقدار ۸هزارو۳۰۹تن، بلوم آلیاژی-مهندسی به میزان ۳۲ هزار و ۱۴۱ تن و بیلت آلیاژی- مهندسی نیز به مقدار ۴۸ هزار و ۷۱۳ تن تولید کند.

فولاد خراسان به عنوان بزرگترین تولیدکننده محصولات فولادی در شرق کشور نیز طی مدت یادشده توانسته است بیلت فولادی به مقدار ۲۰۰ هزار و ۷۶۶ تن تولید کند و فولاد بناب نیز در این ۲ ماه تولید ۷۸ هزار و ۷۴۶ تن بیلت را به ثبت رسانده است.

فولاد خوزستان یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ فولادساز ایران است. این شرکت نیز در فروردین و اردیبهشت امسال توانست اسلب به مقدار ۳۰۸ هزار و ۳۲۷ تن، بیلت فولادی ۲۰هزار و ۶۶۶ تن و بلوم نیز به مقدار ۳۰۶ هزار و ۳ تن تولید کند.

فولاد کاوه جنوب طی مدت یادشده عدد ۲۸۹ هزار و ۷۴۷ تن برای تولید بیلت فولادی را به ثبت رسانده است.

مجموعه فولادمبارکه به عنوان بزرگترین گروه فولادساز کشور نیز طی ۲ ماه اول امسال در شرکتهای زیرمجموعه خود رکوردهای تولید به نسبت قابل قبولی را به ثبت رسانده است. شرکت فولاد سبا طی مدت یادشده توانسته است اسلب به مقدار ۲۶۰ هزار و ۹۵۷ تن تولید کند؛ همچنین فولاد هرمزگان نیز تولید ۲۷۵ هزار و ۵۸۵ تن اسلب را به ثبت رسانده؛ اما بالاترین میزان تولید در کارخانه فولادمبارکه انجام شده است به این ترتیب که تولید یک میلیون و ۳۹۶ هزار و ۱۵۱ تن اسلب را در کارنامه ۲ ماه اول امسال خود به ثبت رسانده است.

گروه ملی صنعتی فولاد ایران هم در کنار دیگر تولیدکنندگان محصولات فولادی کشور توانسته است در کارنامه ۲ ماهه تولید خود رقم ۲۵هزارو ۴۱۱تن بیلت فولادی را به ثبت برساند.

در مجموع بالاترین حجم تولید طی ۲ ماه فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ به اسلب اختصاص دارد که به میزان ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۲۰ تن تولید شده و بعد از آن بیلت فولادی با رقم یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۸۵۴ تن در جایگاه دوم قرار گرفته است. در این میان مجموعه فولاد مبارکه با تولید یک میلیون و ۹۳۲ هزار و ۶۹۳ تن توانسته است ۸۶ درصد از تولید کل اسلب کشور را به خود اختصاص دهد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات