امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

تصویب راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی معدن و صنعت فولاد

کد خبر: 2928
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹ بعد از ظهر -
164 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : معاون سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان گفت: مراحل ابتدایی راه اندازی مدرسه عالی مهارتی معدن و صنعت فولاد انجام گرفته و مصوبه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان را دریافت کرده است.

محمدصادق حاج محمدی در گفت وگویی در تشریح فعالیت های مهارتی، ظرفیت ها و امکانات بخش های مختلف سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان اظهار کرد: هزار و ۵۱۳ دانش آموز از مقطع پیش دبستانی تا هنرستان در مدارس سمای سیرجان مشغول تحصیل هستند.

وی ادامه داد: با توجه به فضای مناسب مجتمع آموزشی فرهنگی سما و بهره گیری از امکانات مناسب کارگاهی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان و به کارگیری آموزگاران مجرب، هرساله شاهد استقبال بیش از پیش خانواده ها از مدارس سما هستیم.

گسترش رشته و جذب مهارت آموز با حذف محدودیت سنی داوطلبان

به گفته معاون سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان، بخش آموزش مجازی سمای سیرجان با تهیه اینترنت پرسرعت تجاری و تجهیز کلاس ها به اینترنت کابلی و تهیه لپ تاپ برای کلاس ها در شهر سیرجان پیشرو بوده و وجود سالن سرپوشیده ورزشی اختصاصی و سالن غذاخوری اختصاصی باعث متمایزشدن مجموعه سما از سایر مدارس شهرستان سیرجان شده است.

مهارت آموزی دانش آموزان در کارگاه مهندسی معکوس

حاج محمدی فعالیت های مهارتی و کارآفرینی و تعامل با نهادهای مربوط را یادآور شد و اضافه کرد: با توجه به فعالیت کارگاه مهندسی معکوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان به منظور مهارت آموزی دانش آموزان با این کارگاه همکاری نزدیکی داریم.

وی درباره برگزاری دوره های کوتاه مدت در سمای سیرجان بیان کرد: در این راستا دوره های آموزشی برای معلمان، والدین و دانش آموزان در سما برگزار و باعث ارتقای سطح علمی و عملکردی مجموعه سمای سیرجان شده است.

معاون سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان با بیان اینکه کلاس های فوق برنامه در راستای مهارت آموزی و کارآفرین در همه مقاطع تحصیلی سما برنامه ریزی و اجرا می شود از اقدامات اولیه برای راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی خبر داد.

بایدها و نبایدهای حوزه مهارت، کارآفرینی و اشتغال سما

حاج محمدی بایدها و نبایدهای حوزه مهارت، کارآفرینی و اشتغال سما را تشریح کرد و به آنا گفت: کیفیت بخشی یکی از بایدهای مهم در حوزه مدارس سما است که خوشبختانه به تازگی مورد تاکید مسئولان قرار گرفته و برنامه ریزی های مناسبی در این زمینه صورت گرفته است. از طرفی توجه صرف به آموزش و غافل شدن از مسائل فرهنگی و مهارت آموزی باعث خواهد شد کارایی مدارس در درازمدت دچار افت شود.

وی در پاسخ به این پرسش که در راستای راه اندازی مدارس عالی مهارت در سمای سیرجان اقدامی کرده اید یا خیر؟ بیان کرد: مراحل ابتدایی مدرسه عالی مهارتی معدن و صنعت فولاد با توجه به صنعتی و معدنی بودن شهرستان سیرجان انجام گرفته و مصوبه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان را دریافت کرده است.

معاون سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان یادآور شد: شرایط ایجادشده به دلیل شیوع بیماری کرونا باعث شد که آموزش مجازی در این مجموعه جایگاه بسیار خوبی به دست آورد و با توجه به زیرساخت های انجام شده حتی در صورت حضوری شدن کلاس های درسی، می توان از این شیوه آموزشی نیز به صورت موازی استفاده کرد.

به گفته سیدمحمد بطحایی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱۶ دانشکده مهارت و کارآفرینی در سال تحصیلی جدید فعال و آموزش های مهارتی جایگزین آموزش فنی و حرفه ای کلاسیک شده اند و پیش بینی می شود که ۱۲۰ هزار دانشجو در این دانشکده ها حضور یابند. مدارس عالی مهارتی هم که از دل دانشکده های مهارت و کارآفرینی شکل می گیرد، تاکنون ۱۰۳ مدرسه پیشنهاد شده است و ۷۰ مدرسه مجوز فعالیت دریافت کرده اند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات