امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

تشکیل شورای آهن و فولاد در جهت حمایت از انجمن ها و زنجیره تامین و تولید

کد خبر: 1461
زمان انتشار: ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۳۹ قبل از ظهر -
128 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد:سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت در نشست مشترک با اعضای انجمن فولاد آذربایجان شرقی، تشکیل شورای آهن و فولاد را در راستای حمایت از انجمن ها و کل زنجیره تامین و تولید دانست.
اسدالله کشاورز با بیان اینکه وزارت صمت تمایلی به قیمت گذاری در حوزه فولاد و آهن ندارد، گفت : از طریق برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت و اقدامات اجرایی پیش بینی شده در تلاشیم به تمامی زنجیره های فولاد کمک کنیم و تمامی انجمن ها از نتایج برنامه ها منتفع شوند.

وی در ادامه با تاکید بر توانمندی های موجود در کشور بویژه استان آذربایجان شرقی در زمینه تولید و صادرات فولاد، تصریح کرد :وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن حمایت از شورای آهن و فولاد که تمامی انجمن ها در آن حضور دارند، نظارت های لازم را نیز اعمال می کند.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت ، خاطر نشان کرد : ما در کنار صنعتگران ، تولید کنندگان و فعالین اقتصادی عرصه صنعت و معدن هستیم و در صددیم تعامل و هدایت خوبی به منظور توسعه و تداوم تولید انجام شود.

وی بر ضرورت هم افزایی و تعامل بیش ازپیش اعضای انجمن های مختلف حوزه فولاد و آهن تاکید کرد و اظهار داشت : انجمن ها باید با احصای مسائل و چالش های پیش روی صنایع خود، به ارتقا صنعت ارزآور و اشتغالزای کشور، با ارائه راهکار کمک کنند.

کشاورز، ادامه داد : مقام عالی وزارت دیدگاه بسیار مثبتی نسبت به صنایع فولادی دارند و در سال تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها تمام تلاشمان با برنامه محوری در جهت تحقق این امر است.

در ادامه این نشست مشترک اعضای انجمن فولاد استان به بیان دیدگاهها، نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

گفتنی است مشکلات واحدهای نوردی و صادراتی در جلسه یادشده موردبررسی قرار گرفت و از تامین مواد اولیه ، قیمت‌گذاری در بورس و نرخ پایه صادراتی به عنوان ۳ مساله عمده واحدهای فولادی استان یاد شد.

براساس اعلام انجمن فولاد استان، آذربایجان شرقی تنها استانی است که به همت بخش خصوصی در زمینه فولاد فعال بوده و از نظر تعداد واحدهای فولادی شامل واحدهای سرد و گرم ۲۴ درصد از سهم کل کشور را به خود اختصاص داده است .

همچنین استان آذربایجان شرقی از نظر تولید ۱۵ درصد و از نظر صادرات ۸ درصد از سهم کشوری را در اختیار خود دارد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات