امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

به زودی مناقصه احداث دو کارخانه ورق ۸میلیمتری فولادی چادرملو برگزار می‌شود

کد خبر: 2482
زمان انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۱ قبل از ظهر -
84 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد :  محبوبه ناطق: چادرملو بیش از ۸۰هزار میلیارد تومان طرح در دست اقدام دارد و به زودی مناقصه احداث دو کارخانه تولید ورق ۸میلیمتری را برگزار می‌کند.
مدیر مهندسی توسعه و تکنولوژی چادرملو درگفتگو با خبرنگار دنیای معدن با بیان این مطلب اقدامات و روند انجام پروژه‌های در دست اقدام و آتی شرکت صنعتی و معدنی چادرملو را تشریح کرد.
بزرگمهر غفرانی از ۸۰هزار میلیارد تومان طرح در دست اقدام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو خبر داد و گفت: چادرملو به سمت تکمیل زنجیره ارزش افزوده فولاد در حال حرکت است.
وی افزود: بیش از ۲۰هزار میلیارد تومان این طرح‌ها آماده بهره‌برداری است و مناقصه نزدیک به ۴۰هزار میلیارد تومان طرح شامل پروژه گندله‌سازی ۲ چادرملو با ظرفیت ۵ میلیون تن و دو پروژه ۱.۵ میلیون تنی تولید ورق ۸میلیمتری ظرف ۱۰ روز آینده برگزار می‌شود.

او اضافه کرد: برنامه چادرملو، تولید ورق‌هایی با ضخامت ۸ میلی‌متر با بروزترین تکنولوژی تین اسلب موجود در دنیا با کوره‌های القایی است که دارای بالاترین راندمان و کمترین میزان دورریزی است.

مدیر مهندسی توسعه و تکنولوژی چادرملو همچنین اظهار کرد: تکنولوژی تولید چنین ورق‌هایی را تنها ۳ شرکت پری‌متال اتریش، اس ام اس گروپ آلمان و دانیلی ایتالیا دارند که قطعا نماینده‌هایشان در “تندر”های ما شرکت می‌کنند و هرکدام پیشنهاد بهتری بدهد برنده می‌شود.

غفرانی تصریح کرد: محل احداث یکی از کارخانه‌های تولید ورق استان یزد و دیگری با توجه به نیاز شرکت ایران خودرو خراسان رضوی و صنایع دیگر حد فاصل شهر مشهد و فریمان خواهد بود. به این ترتیب شرکت چادرملو به یکی بزرگترین تولیدکنندگان فولاد شرق کشور تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه احداث زیرساخت‌های مورد نیاز پروژه‌های مذکور همزمان از طریق خود شرکت چادرملو پیش خواهد رفت، از برنامه‌های آتی چادرملو برای ایجاد منطقه جدید صنعتی در استان یزد خبر داد و گفت: چادرملو در حال رایزنی برای ایجاد منطقه‌ای برای اجرای پروژه‌هایی مثل تولید آهن اسفنجی در مقیاس سوپر مگامدول، واحدهای تولید نسوز و فروسیلیکو و فروآلیاژها است.

غفرانی تاکید کرد: در حقیقت بخشی از ۸۰هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری‌های جدید چادرملو در زمینه فروآلیاژها خواهد بود. این موضوع بسته به نظر سیاست‌گذاران منطقه‌ای مثل استانداری و محیط زیست استان یزد و… است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات