امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

بازده کیفی بالای تختال های گرید API شرکت فولاد مبارکه

کد خبر: 1182
زمان انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۷ قبل از ظهر -
220 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: مدیر متالورژی و روشهای تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: همکاری شرکت فولاد مبارکه و اکسین در راستای تولید ورق های API با بالاترین میزان بازده کیفی محصولات همراه است.
محمد هیزم بر، مدیر متالورژی و روشهای تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان، در گفت و گویی اظهار کرد: عمده تولیدات این شرکت صنعتی متمرکز بر تولید انواع ورق‌های فولادی عریض و آلیاژی خاص با استحکام بالا است. شرکت فولاد اکسین ورق های API با قابلیت کاربرد در پروژه های انتقال نفت و گاز را تولید می کند.

وی افزود: از ۵ سال گذشته با ایجاد کارگروه های مشترک فنی و بازرگانی شرکت فولاد مبارکه و اکسین خوزستان به ویژه در یک سال اخیر یک میلیون تختال با ضخامت API از شرکت فولاد مبارکه تامین شد و در شرکت فولاد اکسین به ورق هایی با کاربرد در پروژه های نفت و گاز تولید گردید.

هیزم بر توضیح داد: کارگروه مشترک فنی و بازرگانی شرکت فولاد مبارکه و اکسین خوزستان با تمرکز بر محصولات API مخصوص محیط ترش تشکیل شده است تا ۴۰۰ هزار تن اسلب تولید شده در شرکت فولاد مبارکه در اکسین خوزستان به ورق های استراتژیک تبدیل شود و با تحویل به شرکت های لوله سازی در مسیر طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک قرار بگیرد.

وی افزود: محصولات تختال API تولید شده در شرکت فولاد مبارکه با طی کردن مراحل آزمایشی متعدد، بالاترین بازده کیفی را داراست و از کیفیت محصولات شرکت فولاد مبارکه رضایت داریم.

شایان ذکر است که در اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با رشد چشمگیر تولید شرکت بالاترین بازده کیفی محصولات شرکت در نواحی فولاد سازی، نورد گرم، نورد سرد و فولاد سبا به دست آمد که منجر به کسب رکورد ۹۱% در کل شرکت و بهبود ۲% نسبت به سال قبل شد که در شرکت فولاد مبارکه رکورد محسوب می شود.رکورد بازده کیفی شرکت فولاد مبارکه از آنجا مهم است که تمام نواحی تولیدی بالاترین عملکرد کیفی خود را در این ماه با توجه به حجم و ظرفیت تولید محصولات کیفی به دست آوردند.در اردیبهشت ماه سال جاری، بازده کیفی واحد فولاد سازی ۹۵.۳ % ، نورد گرم ۹۹.۴%، نورد سرد ۹۶% و فولاد سبا ۹۸.۴% شد که کسب این رکورد در کنار افزایش تولید کمی، منجر به سود آوری شرکت، رضایتمندی مشتریان و به دنبال آن کاهش ضایعات خواهد بود.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات