امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲

ایمیدرو قرار است در خراسان جنوبی چه کند؟

کد خبر: 1054
زمان انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۸ قبل از ظهر -
237 بازدید
به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی گفت: در راستای رفع مشکلات پروژه های معدنی و صنعتی استان و با توجه به طولانی شدن زمان اجرای پروژه های در دست اقدام توسط سازمان ایمیدرو در استان، استاندار خراسان جنوبی شخصا و به صورت ویژه این موضوعات را پیگیری کردند که منجر به تصویب ۱۴ اقدام در استان شد.
علی اکبر اکبری راد در گفت وگویی اظهار کرد: سازمان ایمیدرو بعنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور می تواند نقش مهمی در توسعه مناطق و استان های کشور داشته باشد که از طریق برنامه های ستاد توسعه خاوران این سرمایه گذاری ها جذب استان می شود.

مسئول دبیرخانه ستاد توسعه خاوران خراسان جنوبی بیان کرد: فعال کردن بخش های مختلف اقتصادی در استان، شناسایی فرصت ها و مزیت های سرمایه گذاری استان، شناسایی سرمایه گذاران واقعی و دارای اهلیت، حذف بروکراسی های زائد اداری، فعال کردن معادن و صنایع معدنی، ایجاد ارزش افزوده، بالابردن سطح اشتغال، ایجاد رفاه اجتماعی و…. از جمله برنامه ها و اهداف ستاد توسعه خاوران استان است.

وی گفت: در همین راستا و در جهت رفع مشکلات پروژه های معدنی و صنعتی استان و با توجه به طولانی شدن زمان اجرای پروژه های در دست اقدام توسط سازمان ایمیدرو در استان، استاندار خراسان جنوبی شخصا و بصورت ویژه این موضوعات را پیگیری کردند که منجر به تصویب ۱۴ اقدام در استان شد.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی با اشاره به دستور مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اجرایی شدن پروژه های معطل مانده در استان خراسان جنوبی که استاندار خراسان جنوبی پیگیری می کردند، اظهار کرد: موضوع راه اندازی کارخانه فولاد قائنات تا آخر خردادماه جاری به بهره برداری برسد.

اکبری راد از دستور مدیرعامل سازمان ایمیدرو در خصوص تعیین تکلیف پروانه های بهره برداری، گواهی های کشف، پروانه اکتشافی و…. خبر داد و بیان کرد: تا دو هفته آینده نمایندگانی از شرکت ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی کشور برای این موضوع به استان سفر خواهند کرد.

وی با اشاره به عدم وجود بسته های اطلاعاتی ژئوفیزیک هوایی و زمین شناسی در این استان گفت: مقرر شد ایمیدرو با هماهنگی وزارت صنعت معدن و تجارت در اسرع وقت نسبت تهیه، تکمیل و تدوین بسته های اطلاعاتی ژئوفیزیک و زمین شناسی در استان اقدام کند تا در اختیار سرمایه گذاران و معدن کاران قرار گیرد.

مسئول دبیرخانه ستاد توسعه خاوران خراسان جنوبی از اجرای خطوط انتقال برق به معادن شاهکوه نهبندان و معادن سرب و روی غنی آباد در شهرستان بشرویه خبر داد و گفت: برق رسانی به معادن طلای هیرد در فاز اول از طریق خرید ژنراتور انجام و در فاز دوم مطالعات پروژه تامین برق محدوده های معدنی طلای هیرد تا پایان تیرماه سال جاری انجام می شود.

راه اندازی پایگاه امداد و نجات معادن زغال سنگ طبس طی ۱۸ ماه آینده

اکبری راد از ایجاد و راه اندازی پایگاه امداد و نجات معادن زغال سنگ طبس ظرف مدت ۱۸ ماه آینده خبر داد و بیان کرد: مناقصات تجهیزات انجام شده و پیمانکار پروژه نیز انتخاب و طی نیمه دوم ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.

وی از جذب سرمایه گذار برای کارخانه طلای خونیک، اکتشافات معادن سرب و روی ازبک کوه و احداث کارخانه فرآوری، آسفالت ۱۴ کیلومتر از جاده دسترسی به معادن پرورده به پی کوه طبس، اجرای خط انتقال برق از محل پست ۱۳۲ معادن زغال سنگ، رفع مشکل آنتن دهی و مشکلات مخابراتی و ارتباطی منطقه پرورده طبس و….. گفت.

مدیرکل هماهنگی امور سرمایه گذاری و اشتغال استانداری خراسان جنوبی اظهار کرد: این موارد مستمر پیگیری و دنبال خواهد شد تا در موعد مقرر بهره برداری شود.

اکبری راد یادآور شد: نظر به اهمیت پروژه های در دست اقدام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در بحث توسعه، رونق اقتصادی و اشتغال استان این موضوعات در دستور کار ستاد توسعه خاوران استان قرار گرفته و تا نتیجه نهایی پیگیری و دنبال خواهد شد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات