امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

انجام موفقیت‌آمیز بزرگترین شات‌دان گندله‌سازی منطقه

کد خبر: 707
زمان انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۰ بعد از ظهر -
360 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد: مدیر گندله سازی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: شرکت گل گهر به خود می‌بالد به خاطر داشتن متخصصانی که ما را از تخصص کشورهای خارجی بی‌نیاز کرده اند. با توانمندی همین مهندسان، انجام سنگین‌ترین شات دان سالیانه کارخانه گندله سازی یک بعد از ۲۴ ماه که حدود ۲۳۰ هزار نفر-ساعت نیرو به طور مستقیم صرف آن شد؛ تحقق یافت که خود رکورد بی نظیری در صنعت فولاد کشور است.

مهندس جعفر رفیعیان افزود: علاوه بر این، برخی از کارهای اصلاحی انجام شده در جهت کم کردن مشکلات گلوگاهی و افزایش ظرفیت خطوط تولید توسط متخصصان داخلی شرکت انجام شد. تعمیر اساسی سرندها، تغییر طرح کالسکه و هد متحرک نوار نوسانی، تغییر نوار ۵۵ به شوت دو پارچه، تغییر طرح در شکل زره های آسیاب جهت استفاده حداکثری از خردایش ضربه‌ای گلوله‌ها، تغییر در طرح مش ورودی و خروجی و شوت ورودی جهت کاهش زمان تعمیرات و بازرسی ها گوشه ای از این اقدامات اصلاحی است که می‌توان به آن اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پلت فید ۳۰ درصد خوراک کارخانه گندله سازی است؛ عمده خرابی ها در آنالیزها مربوط به سرند ورودی بود که یک مسیر جدید جهت استندبای طراحی شد به گونه‌ای که از مسیر ثانویه ای، کنسانتره فیلتر کیک شارژ می شود.
همچنین در کلیه توقفات بعد از توقف سالیانه مدیریت دانش با دیدگاه آموزش شرکت‌های بومی انجام می‌شود. لذا بالابردن قابلیت اطمینان خطوط با جوانان متخصص بومی به سرانجام رسیده است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات