امروز پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲

افزایش ۳.۶ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ

کد خبر: 2948
زمان انتشار: ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱ قبل از ظهر -
171 بازدید

به گزارش سایت تجارت ، معدن و فولاد : میزان تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ طی نیمه نخست سال ۱۴۰۰، حدود ۳.۶ درصد افزایش یافت و به بیش از ۲۵.۵ میلیون تن رسید.

به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ۱۰ شرکت بزرگ تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ۱۴۰۰، حدود ۲۵ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۳۷۸ تن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۹۹، حدود ۲۴ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۶۹۰ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۸ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۷۱ تن، «چادرملو» ۶ میلیون و ۱۶۱ هزار و ۱۰۸ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۲ میلیون و ۷۹۹ هزار و ۲۷۶ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۹۸۱ تن، «مرکزی» یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۷۳ تن، «توسعه فراگیر سناباد» یک میلیون ۱۲۸ هزار و ۴۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» یک میلیون و ۲۱۹ هزار و ۵۹۵ تن، «صبانور» ۶۱۰ هزار و ۲۸۶ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۶۱۰ هزار و ۹۴۰ تن و «جلال آباد» ۲۳۶ هزار و ۶۵۳ تن کنسانتره آهن تولید کردند.

طی ۶ ماهه نخست امسال، شرکت های بزرگ ۸ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۷۵۹ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۸ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۹۸۳ تن)، حدود ۸ درصد کاهش نشان می دهد.

میزان تولید کنسانتره آهن در ماه شهریور، ۴ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۸۸ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۴ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۳۷۲ تن)، حدود ۲ درصد افزایش یافت.

افزایش ۹.۵ درصدی تولید دانه بندی و افزایش ۶۶ درصدی ارسال طی ۶ ماهه

شرکت های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، ۷۰۱ هزار و ۸۷۲ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۶۴۱ هزار و ۱۲۸ تن)، ۹.۵ درصد افزایش نشان می دهد. ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۶۶ درصد افزایش از ۸۵۷ هزار و ۶۸۲ تن در ۶ ماهه سال ۹۹ به یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۱۳۲ تن طی ۶ ماهه امسال افزایش یافت.

افزایش تولید و ارسال دانه بندی در شهریور

میزان تولید و ارسال دانه بندی در ماه شهریور ۱۴۰۰ نیز به ترتیب، «۱۵۸ هزار و ۵۴ تن» و «۲۶۵ هزار و ۶۲۹ تن» بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۰۳ هزار و ۴۳۰ تن تولید و ۷۸ هزار و ۸۲ ارسال دانه بندی)، به ترتیب حاکی از افزایش ۵۳ و ۲۴۰ درصدی است.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری
تبلیغات
تبلیغات